HaberlerYurttan Haberler

Misbah Demircan'dan "Muammer Karaca Tiyatrosu" açıklaması (!)

Geçtiğimiz hafta özel haber olarak yaptığımız “Muammer Karaca Tiyatrosu çürüyor” başlıklı haber kısa zamanda birçok haber kanalları tarafından paylaşılmıştı. Sosyal medya kullanıcıları #KaracaTiyatronunSuçuNe etiketiyle 5 yıl boyunca çürümeye terkedilen Muammer Karaca Tiyatrosu’nun durumunu Beyoğlu Belediyesi’ne ve Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’a sorularını ve tepkilerini yönelttiler.
Hürriyet gazetesi yazarı Cengiz Semercioğlu 21 Şubat tarihinde konuyu köşesine “Genco Erkal’a üzücü bir haber: İşte Muammer Karaca’nın hali” başlığıyla taşıdı. Ve çok geçmeden Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’dan açıklama geldi.
Cengiz Semercioğlu yazısında;

“Genco Erkal ve Dostlar Tiyatrosu’na yıllarca ev sahipliği yapan Beyoğlu’ndaki Muammer Karaca Tiyatrosu 5 yıl önce boşaltılmıştı…Tiyatronun bulunduğu bina riskli yapı ilan edilerek yıkılacağı söylenmişti…
Bu süre içinde binayla ilgili ne çalışma yapıldığı bilinmiyor.
Önceki gün tiyatro dünyasından haberler veren Gazete Müstehak, 5 yıldır kapalı bulunan Muammer Karaca Tiyatrosu’nu görüntülemiş…
İçindeki eşyaların hâlâ durduğu tiyatronun çürümeye terk edilmiş bu hali herhalde en çok Genco Erkal’ın yüreğini sızlatacaktır…
Bir de tüm tiyatro ve sanatseverlerin…
Beyoğlu Belediyesi binanın akıbetiyle ilgili bir açıklama yapsa da öğrensek, elbette deprem riski varsa bina boşaltılmalıydı ama 5 yıldır ne bekleniyor, binanın çökmesi mi?” diye sordu.

 
Ertesi gün Cengiz Semercioğlu Misbah Demican’ın kendisini arayarak; “Büyükşehir’in binayla ilgili projelendirme çalışmaları sürüyor” dediğini yazdı.
Cengiz Semercioğlu’nun köşesinden Misbah Demircan’ın açıklaması

Başkan’dan açıklama var

Dün yazdığım “İşte Muammer Karaca’nın hali” başlıklı yazım üzerine Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan aradı.
Genco Erkal ve Dostlar Tiyatrosu’nun kullandığı tiyatro salonunun harap haldeki fotoğraflarını yayınlamıştım.
“Orası bizim kullanımımızda olan, ancak Büyükşehir’e ait bir bina. Deprem dayanıklılık testlerinde zayıf çıktığı için binayı boşalttık. Büyükşehir’in binayla ilgili projelendirme çalışmaları sürüyor” dedi Başkan.
Projenin nasıl olduğu, ne zaman ortaya çıkacağıyla ilgili detayların henüz kendilerine ulaşmadığını da söyledi Ahmet Misbah Demircan…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu