HaberlerYurttan Haberler

Milyonfest'in Kaymakamlık yasağı kaldırıldı

Milyonfest’e Kaymakamlık tarafından izin verilmediğinin duyurulmasının ardından karar iptal edildi.

Eskişehir’de Milyon Yapım tarafından düzenlenen Milyonfest etkinliğinin başlamasına saatler kala Kaymakamlık tarafından izin verilmediğinin duyurulmasının ardından karar iptal edildi. Bugün başlayan festival, 29 Eylül’de son bulacak.

Tepebaşı Kaymakamlığı iptal gerekçesinin nedenlerini “yaşanan adli vakalar, okullara yakınlık, trafik sıkışıklığı” şeklinde sıralamıştı.

Milyon Yapım’ın sahibi Umut Kuzey açıklama yaparak, “Milyonfest olarak, Türk gençliğinin sosyal boşalmasına ve gençlerin özgür alanlarını korumaya devam ediyoruz. Her zamanki gibi mülki amirlere yaptığımız başvuruların, festivalden bir gece önce iptal edildiği açıklandı. Öğrenci kenti Eskişehir için özellikle bizi son derece üzen bir karardı. Kararın üzerine gittik. Devletin koyduğu kurallara uyarak her zaman dikkat ettik. Sonuna kadar mücadelemizi verdik. Bu sabah saat 9:30’da 1. İdare Mahkemesi’ne yaptığımız başvuru, az önce sonuçlandı. Yürütmenin durdurulmasına karar verildi. Festivali yapabileceğiz. Yüce Türk adaletine inancımızı bir kat daha artıran bu karardan sonra müjdeyi verdik” dedi.

Kaynak: EvrenselBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu