HaberlerYurttan Haberler

Milli Saraylar, gişe memurunun şüpheli ölümü üzerine apar topar kapatıldı.

Koronavirüs salgını döneminde on binlerce yabancı turistin ziyaret ettiği İstanbul’daki saraylar, Dolmabahçe Sarayı’ndaki bir gişe çalışanının şüpheli ölümünden bir gün sonra apar topar kapatıldı.

Cumhuriyet gazetesinden Mahmut Lıcalı’nın haberine göre; Cumhurbaşkanlığı’na bağlı Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı’nın salgın nedeniyle “maske” takan Tayvanlı turistlerin Dolmabahçe ziyaret fotoğraflarını, “Salgına rağmen tarihi mekânlarımıza çok ziyaretçi var” mesajını, yaşamını yitiren gişe çalışanı M. K.’nin hastaneye kaldırılmasından hemen önce yayımladığı belirlendi. 

Dolmabahçe Sarayı, dünyada covid-19 salgının başlamasından sonra 3 ay, Türkiye’de salgının varlığının resmen açıklanmasından sonra ise bir hafta süreyle açık kaldı.

Bu süreçte Dolmabahçe Sarayı’nda gişe görevlisi olarak çalışan M.K., rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı ve ardından yaşamını yitirdi.

M.K. hastanede tedavi gördüğü sırada, kızı sosyal medya üzerinden, “Dolmabahçe Sarayı neden açık? Babama yazık değil mi? Vebalini kim öder” paylaşımı yaptı. Bu paylaşımdan sadece birkaç saat sonra M.K.’nin ölüm haberi geldi. M.K.’nin cenazesinin kaldırılmasından bir gün sonra, 18 Mart günü ise Milli Saraylar’a bağlı tüm saray ve kasırların ise kapatıldığı açıklandı.

Haberin tamamına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu