HaberlerYurttan Haberler

Metin Erksan’ın “Sevmek Zamanı” filminin restore edilmiş kopyası !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nde izleyicilerle buluşacak

17. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali, 15 Şubat’ta başlıyor!
Yönetmen Metin Erksan’ın “Sevmek Zamanı” filminin restore edilmiş kopyası !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nde izleyicilerle buluşacak. ‘Tüm Zamanların En iyi Türkiye Filmleri’ listesinin ilk sıralarında yer alan “Sevmek Zamanı” Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Prof. Sami Şekeroğlu Sinema Televizyon Merkezi öğrencileri tarafından yenilendi.
Müşfik Kenter ve Sema Özcan’ın başrollerini oynadığı film, Büyükada’da bir zengin evinde boyacılık yapan Halil adlı bir adamın, evde karşılaştığı bir kadın fotoğrafına aşık olmasını ve onun suretine saplanıp kalışını konu alıyor. Erksan’ın biçimsel yeniliği ve Yeşilçam sinemasına aykırılığı nedeniyle döneminde gösterecek sinema salonu bile bulamayan film yıllar içerisinde bir külte dönüştü. Film, 17. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali kapsamında 15-25 Şubat tarihleri arasında sinemaseverlerin karşısına çıkacak.
 

Ayrıntılı bilgi için: www.ifistanbul.co

17. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali

15-25 Şubat 2018 İstanbul

1-4 Mart 2018 Ankara & İzmir

www.ifistanbul.com

ifistanbul.com/blog

twitter.com/ifistanbul

facebook.com/ifistanbul

instagram.com/ifistanbul

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu