HaberlerYurttan

Metin Akpınar, Cumhurbaşkanına Alenen Hakaret davası süresinde yaşadıklarını ilk kez anlattı: ‘Basın soruşturmasına gidiyorduk, yolda karar değişti teröre gittik’

Haber Global’de yayınlanan Candaş Tolga Işık’la Az Önce Konuştum programının bu haftaki konuğu Türk sinema, tiyatro ve dizi oyuncusu Metin Akpınar oldu.

Metin Akpınar, Müjdat Gezen’le birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettikleri gerekçesiyle götürüldükleri adliyede yaşadıklarını ilk kez anlattı.

Candaş Tolga Işık, Akpınar’a, ‘Sizin adliye koridorunda tost yerken bir fotoğrafınız var. O fotoğraf hepimizin canını çok sıkmış, üzmüş bir fotoğraftı. Siz o fotoğrafı gördüğünüzde ne hissediyorsunuz?’ diye sordu.

USTA OYUNCU YAŞADIKLARINI ANLATTI

Akpınar bu soruya, “Barış Yarkadaş çekti o fotoğrafı. Ben 10 tane ilaç alan bir adamım. Oraya apar topar geldim. Ekip geldi beni evden aldı. Erken almam gereken ilacı aldım, birde bir şeyler yiyip tok karna almam gereken ilaçlar var. Onlara altlık yapmak için ne yiyebilirim diye düşünürken avukatım söyledi. Orada meğerse tost böyleymiş. Yalnız başına dramı yaşatan ben değilim. Çok tostçular varmış. Tabi üzücü bir fotoğraf. Beni çağırsalardı gitmez miydim? Polisler saat 09.00’da geldiler. Kapıyı açtım, buyur ettim içeriye girmediler. Kapının önünde durdular. Üzerimi giyinmek için izin istedim. Buyurun giyinin dediler. İçeri girdim eşim hala uyuyordu. Dedim kızım telaş etme polis geldi, beni götürecekler dedim. Gitme diyor. Gitme olur mu evladım dedim. Ayıp nasıl olur insanlar gelmişler. Avukatımı aradım ben ‘ben davaya gidiyorum, ekibe rica et savcıya söylesinler, savcı erteler’ dedi. Komiserdi herhalde bayan görevli vardı o aradı savcıyı. Savcı gelsinler, avukatı sonra katılır demiş. Giyindik gittik. Çok zarif davrandı insanlar bana. Sorguya alındığım zaman savcı da öyleydi. Bir sıkıntı çekmedim doğrusu. Ama şurada bir sıkıntı çektim, biz basın soruşturmasına gidiyorduk. Basın suçları bakımından yolda değişti bu. Ekibe telefon geldi oraya gitmeyin, teröre gidin diye. Hatta Müjdat’a dedim ki galibe 15 sene yiyeceğiz. Onun dışında bir sıkıntı olmadı” ifadelerini kullandı.

Programın tamamını altta bulunan videoya tıklayarak izleyebilirsiniz.

Başa dön tuşu