Ekim 2016Köşe Yazarları

Merve Engin / Yeni Sezon


“bazılarını her zaman, herkesi bazen,
ama herkesi her zaman aldatamazsın.”

A.Lincoln

1Selam!
Zaman zaman, bazı şeylerin içimden taşması ya da Gezegen‘in “Yazsana kuzum” demesiyle başlayan yazma hayatımı bir rutine bindirmeye karar verdim/k.
İşte hemen hemen bir buçuk sayfam var ve burada elime çarpan her şeye değineceğim. Havalı bir köşe yazarı imajı çizmeyi dilesem de malzemem ortada.
Tüm yazım hatalarımı düzelten, düzeltmeye devam edecek olan Irazca‘ma hemen teşekkür edeyim de gözden kaçmasın. Zira ben bir coşkuyla yazıp maili atarken içim rahat Iraz‘a teslim ediyorum.
Ah, elbette bana kalbi kadar beyaz bu sayfayı açan Güney‘e…
Hemen elime ilk çarpan konu ile başlayayım; size biraz yeni sezondan bahsedeceğim. ‘Hangi oyunlar çıkıyor, ekipler ne yapıyor’dan bahsetmeyeceğim. Onlardan bahseden ciddi bir kitle var.
Ne çok seviniyorum ki bizi bizden daha iyi bilen bir seyirci kitlemiz oluştu.
Baysan Ağabey ( Pamay) neredeyse bize oyunlarımızı hatırlatacak kıvamda; İzzet Şahap bir de, ondan okutan blogu ile ikinci baskıyı aksatmamakta; Özgür Yenice insanların kollarından tutup organizasyonla oyunlara götürmekte ve daha bir sürü küçük grup birbirilerine hatırlatırken her tweeti rt’lemekten geri durmamakta.
Efendim yeni sezonda ohal devam ederken bizi ihtimal korkular ve muhtemel ‘ne olacaksa olsun’lar bekliyor. Ben yalnızdeğildir ve dokunma hashtaglerimi hazıladım, bekliyorum. Otosansür kapımızda mesela, sabırsızca bekliyor; arka kapıyı öneriyorum.
Bir de bekleyen cevaplarımız var; neden atıldılar mesela. Meseleyi bilmeyenler için bkz:
Seyirci beklentimiz var bir de. Seyrederken var eden, alkışının kuvvetiyle yön veren, beğendiği oyunları tavsiye etmesiyle çoğaltan seyirci beklentimiz var.
Saygıyı kaybetmeden güne not, geleceğe tarih bırakmaya çalışacağımız mis gibi bir sezon başlamak üzere, güz zamanı dalalım uykuya, öyle güzel rüyalar görelim ki, büyümüş uyanalım ilk baharda…
Lütfen kemerlerinizi çözün, uçmayı öğrenebiliriz…
İyi yolculuklar…
Ne Okudum?
Ursula le guin / Sürgün Gezegeni
Ne Okuyorum?
Gündüz Vasaf / Ne Yapabilirim?
Ne Okuyacağım?
Halime Yücel / İmgeden Yoruma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu