HaberlerYurttan

Meral Akşener kürsüyü Burhan Şeşen’e bıraktı: 100 binlerce sektör çalışanı ve bakmak zorunda olduğumuz ailelerimizle resmen yaşam mücadelesi veriyoruz

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında kürsüyü Müzik Yorumcuları Meslek Birliği Başkanı Burhan Şeşen’e bıraktı.

Grup toplantısında “Ben 35 yıldır müzisyenim belki biliyorsunuzdur birçoğumuz ama ben bugün burada Müzik Yorumcuları Meslek Birliği Başkanı olarak sektörün sorunları ile ilgili kısa bilgilendirmelerde bulunmak istiyorum.” diyen Şeşen müzisyenlerin sıkıntılarına dair açıklamalarda.

Şeşen İYİ Parti Grup Toplasında yaptığı konuşmada: “Ey bu ülkeyi yönetenler, bir ayrılık sonrasında ya da bir aşk acısı çektiğine hiç mi bir şarkımız size teselli olmadı, bir ağıta bir bozlakla hiç mi hüzünlenmediniz, bir düğünde hiç mi halay başı olmadınız, dağ başını duman almış marşını da mı okumadınız; müzisyenler gerçekten özel insanlar. Ben hala bu yaşında bir şarkıyla dünyayı güzelleştirebileceğime inanıyorum. Çok ütopik ama bizler de sizler gibi her şeyi barış oyluyla uzlaşmayla demokrasi sınırları içerisinde çözmeye çalışıyoruz. Gençler yeni bir akım başlattılar, bu sözlerle konuşmamız noktalayacağım, gözünü yumma müziğe sahip çık, gözünü yumma sahneye sahip çık.” dedi.

Burhan Şeşen’in konuşmasının tamamına
alttan ulaşabilirsiniz.

Başa dön tuşu