HaberlerYurttan

Mekânsal yapısını ve işleyiş modelini yeniden yapılandıran DOT, Kemerburgaz Kent Ormanı‘ndaki yeni mekânı DOTOrmanda ile seyircilerle buluşuyor

DOT, salonların dışına çıkıp, şehrin en gizemli yerlerinden biri olan ormanda hikayelerini anlatmaya devam etmek üzere ORMANDA TİYATRO teklifini hazırladı.

Bu yılın başında mekânsal yapısını ve işleyiş modelini yeniden yapılandıran DOT, Ekim ayından itibaren Kemerburgaz Kent Ormanı‘ndaki yeni mekânı DOTOrmanda ile seyircilerle buluşuyor.

2 Temmuz Cuma günü Moda Sahnesi’nin “Babamı Kim Öldürdü” oyunuyla seyircilere kapılarını açan “DOTOrmanda” bir çok misafir ekibin yanı sıra atölyelere de ev sahipliği yapacak.

DOT, yeni projesini şu cümleler ile anlatıyor: “Çimlere serilmiş örtülerle, katlanır sandalyelerle boş bir alanı büyülü bir sahneye dönüştürmek, ağaçların ortasında kocaman bir oyun alanı yaratmak istedik. Şehre yakın ama içindeyken dışarıyı unuttuğumuz, insana iyi gelen başka bir yer, ormandan şehre yayılan başka bir enerji. Tiyatro, doğanın gücüyle büyü oluşturan bir hikâye anlatma sanatı. Salonların dışı tiyatroyu kendi doğasında tekrar yaratmamız için olanak sağlayacak. Mitler, masallar, kurgu hikayeler anlatıldıkça birbirimize ve doğaya daha yakınlaşacak ve iyileşeceğiz. Pandemi, doğayla gelen bir sınav; bu sınavı doğayla birlikte, doğayı anlayarak aşabiliriz. Gün ışığında ve ay ışığında, bulutların ve yıldızların altında.” #OrmandaBuluşalım

Program kapsamında gerçekleştirilecek oyunların biletlerine buradan ulaşabilirsiniz.


7 Temmuz Çarşamba 21.00
Moda Sahnesi
Ormanlardan Hemen Önceki Gece
Yazan: Bernard-Marie Koltes
Çeviren: Ayberk Erkay
Yöneten: Kemal Aydoğan
Oynayan: Barış Yurtsever

9 ve 10 Temmuz, Cuma ve Cumartesi 21.00
Kumbaracı50
Muamma
Yazar: Gaye Boralıoğlu
Oyunlaştıran/Yöneten: İsmail Sağır
Oynayanlar: Ayşegül Uraz, Gülhan Kadim, Sinem Öcalır

30 ve 31 Temmuz, Cuma ve Cumartesi 21.00
DOT
Sesin Resmi
Yazan: Kieran Hurley

Çeviren: Mehmetcan Mincinozlu
Yöneten: Mert Öner
Oyuncular: Esra Bezen Bilgin, Yağız Can Konyalı

Başa dön tuşu