HaberlerYurttan Haberler

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Barış Atay'ın oynadığı ‘Sadece Diktatör’ oyununa salon vermedi!

MHP’li Büyükşehir Belediyesi Barış Atay’ın oynadığı “Sadece Diktatör” oyununa salon vermedi.

Onur Orhan’ın yazıp Caner Erdem’in yönettiği ve Barış Atay’ın oynadığı “Sadece Diktatör” oyununa Manisa’da salon verilmedi.
BirGün gazetesinden ERK ACARER’in haberine göre; Sanata bahanelerle bir yasak da MHP’li büyükşehir belediyesinden geldi. Barış Atay’a ‘Sadece Diktatör’ oyununu sanatseverlerle buluşturması için salon verilmedi.
Eğitim Sen Manisa Şubesi, Atay’ın oyunu için önce Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür Sitesi Salonu’nu tahsis etmek istedi. Bu amaçla 20 Ekim tarihinde bir yazı ile başvuru yaptı. Ancak yetkililer salonun o tarihte tadilatta olacağını sözlü olarak ileterek, salonu veremeyeceklerini belirttiler.
Bu kez sendika yönetimi AKP’li Şehzadeler Belediyesi’ne ait olan Bedesten salonu istedi. O salon da verilmedi. Şube yönetimi bunun üzerine Manisa Öğretmenevi ve Manisa’daki düğün salonlarını tutmak için başvurulara bulundu ama ‘ne hikmetse’ bu salonlar da farklı ve inandırıcı olmayan gerekçelerle verilmedi. Oyunun Alaşehir’de de sergiletmek isteyen sendika, MHP’li Alaşehir Belediyesinin de salon vermemesi üzerine bu ilçede de oyunu iptal etmek zorunda kaldı. Barış Atay’ın oyunu 5 Aralık’ta sadece Salihli ilçesinde sergilenecek.
Atay: Bir yolunu bulacağız
Barış Atay; ‘bu bahaneler’ konusunda şu açıklamayı yaptı: “Oyuna başladığımızdan beri, salon vermeme ve engelleme çalışmaları sürüyor. Bunun bizi yıldırabileceğini zannediyorlar. İktidar ve destekçilerinin tüm engellemelerine rağmen oyunumuzu bir şekilde izleyiciyle buluşturacağız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu