DünyadanHaberler

Manchester’da dünyanın ilk Covid uyumlu tiyatro salonu açılacak

Manchester’da açılması planlanan, dünyanın ilk Covid-19 tedbirleri kapsamında tasarlanan tiyatro salonu “Drive Inside” olarak adlandırılıyor.

Bir tiyatro şirketi olan “Beyond Theatre” COVID önlemlerine uygun güvenli bir salon tasarladı.

“Drive Inside” başlıklı mekanın yaratıcılarından Paul Levin mekana dair şunları söyledi: “İnsanlar canlı müzik, bale, opera ve tiyatroyu seviyorlar, ancak günümüzde artık bir mekanın muhtemelen COVID-19 salgını nedeniyle güvenli olup olmadığından emin olmak istiyorlar. İçinde bulunduğumuz salgının etkilediği sektörlerin başında sanat geliyor. Tasarladığımız “Drive Inside” izleyicilerin yeniden canlı performansların tadını çıkarmalarına izin vermesi açısından çok heyecanlıyız.”

70.000 metrekarelik bir alanı kapsayan dev bir çadırın içinde yer alan oditoryumun, merkezinde yükseltilmiş bir sahne olacak.

Şimdilik 800 kişilik olarak tasarlanan mekanda seyirciler arabaların sürücü kısımlarının yanına yerleştirilecek katlanan sandalyeler aracılığıyla etkinleri izleyecek.

Çadırın yanları hava girmesine izin verilecek şekilde tasarlanacak. Çadır ilk olarak Manchester’da açılacak ancak henüz tarihleri belli değil. İlerleyen zamanda ise çadırın Londra ve Edinburgh’a götürülmesi planlanıyor.

Bu haber whatsonstage adlı siteden Gazete Müstehak tarafından çevrilmiştir!

Başa dön tuşu