Haberler

Levent Üzümcü’ye bir adaletsizlik daha. "Mahkemeden olumsuz yanıt geldi!"

1996 yılından beri İstanbul Şehir Tiyatroları oyuncusu olan Levent Üzümcü Birgün gazetesine verdiği röportaj ve Sosyalist Enternasyonel’de yaptığı konuşma sebebiyle Mayıs 2015’te İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edilmesinin ardından Ağustos 2015’te görevinden atıldı.
Görevinden ihraç edildikten sonra hakkını aramak için dava açan Levent Üzümcü’ye mahkemeden olumsuz yanıt geldi. Dava Üzümcü’nün aleyhine sonuçlandı.
Konu ile ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Levent Üzümcü,nün paylaşımı şöyle:
Kamuoyuna Duyuru

Bildiğiniz üzere 2015 yılında İBB Belediyesi Şehir Tiyatrosundan “memurluğa bir daha dönmemek üzere” atıldım. Gerekçe olarak Sosyalist Enternasyonel’de yağtığım konuşma ve Birgün gazetesine verdiğim röportaj gösterilmişti. Hakkımı aramak üzere avukatım Sera Kadıgil aracılığı ile İdare Mahkemesine, esasta ve usulde inanılmaz hatalarla dolu bu karara karşı dava açtık. İdare Mahkemesi ilk önce yürütmeyi durdurma isteğimizi reddetti, ardından da usulde yapılan ve davanın açılmasının dahi önüne geçecek hataları görmezden gelerek davayı aleyhime sonuçlandırdı. Aleyhime açılmış bu davada, şahsıma isnat edilen suçlamalar içinde yer almayan ve konuyla uzaktan yakından alakası olmayan sözlerim dahi çarpıtılarak aleyhime verilmiş karar metninde karşıma çıkmıştır. Hepimiz biliriz ki, geç gelen adalet, adalet değildir; ancak bu davada göz göre göre bir adaletsizlik yapılmaktadır. Bugünden itibaren hakkımı aramaya Danıştay’da devam edeceğim. Sosyalist Enternasyonel konuşmama ve Birgün gazetesindeki röportajıma internet üzerinden istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Sevgilerimle.”
23.06.2016
LEVENT ÜZÜMCÜ
 
Kaynak:Tiyatro Dergisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu