HaberlerYurttan

Levent Üzümcü ile AKP’li üye arasında ‘gezi parkı ve cami’ tartışması!

Şişli Belediyesi Nisan ayı meclisinin 2. oturumu sırasında meclis üyesi Eyüp Çakar ve Kültür Sanat Komisyonu Başkanı Levent Üzümcü arasında sözlü tartışma gerçekleşti.

Meclis Üyesi Eyüp Çakar’ın Biz çevrecilik ve yeşilcilik bahane ederek; “Bu bir kaç ağaç değildir! Hala anlamadın” diyen çukur zihniyetin meydanlarda başka amaçlarla yaptığı çevreciliği anlamıyoruz biz! Öyle Araboluoğ…, Arabolur (Memet Ali Alabora’dan bahsetmeye çalışıyor) yurtdışına gidenlerle kol kola gezenlere Bizim söyleyecek sözümüz yok, havale ediyoruz!” sözleri üzerine Levent Üzümcü: “Beyefendi çok düşkün yeşile anladığım kadarıyla… Taksim’de Gezi Parkı eylemleri sırasında bizim tek derdimiz oradaki yeşili korumaktı! Evet meselede yeşil değildi sadece! Memleketi sizden de korumaktı aynı zamanda! Memet Ali Alabora en ufak bir hata yapmamıştır. Onunla kol kola yürümüş olmak tıpkı onun benimle kol kola yürüdüğünü hissettiğinde olduğu gibi bir onurdur. Bunu da böyle ben size söyleyeyim.” diyerek cevap verdi.

Levent Üzümcü’nün konuşmasının tamamı ise şöyle;

Ben burada yaratılmak istenen şeyi kınıyorum. Yani bir yere Cami yapılmasını istememenin, Caminin oraya uygun
olduğunun onaylanmamasının din düşmanlığıymış gibi lanse edilmesini kınıyorum.

Ben İstanbul’un tarihi camilerinden bir tanesine 10 metre uzaklıkta oturuyorum. Cami bomboş. Bir caminin
yapılarak ne kadar islama bağlı olduğunun insanlara gösterilmesini bir eksiklik olarak görüyorum. Bu semboller üzerinden gitmenin İslami değerlere, olması gereken dürüstlüğe, namuslu olmaya çok büyük derecede hasar vermiş insanlar tarafından Cami yapılarak, bir şeylerin ispatlamaya çalışılmasını bir şov olarak görüyorum.

Gerçekten böyle görüyorum. Bugün Türkiye’de İmam hatip liselerinde okuyan öğrencilerin deizme yönelmesinin sorumlusu yapılmamış camiler değildir. Bugün Türkiye’de deizme ve ateizme yönelen insanların kendi kültürlerinden uzaklaşan insanların nedeni sorumlusu demokrasi ve batıcılık değildir.

Bu ülkede İslam’ı kullanarak, İslam dinini kullanarak onun değerlerini kullanarak bu kültürü deforme edenler CHP zihniyeti değildir. Kenan Evren bir CHP’li değildir! Kenan Evren’i yargılamayanlarda CHP’li değildir. Onu yargılama vaadiyle referandum yaparak bambaşka şeyler amaçlayanlarda CHP’li değildir.

Bugün salda Gölü’ne gidip “Millet Bahçesi” yapma bahanesiyle bilmem kaç milyon yıllık gölü kanalizasyonlar ile mahvedenler CHP’li değildir.

Bugün İkizdere’de taş ocağı kurma bahanesiyle yüzlerce yıllık ağaçları kesenler CHP’li değildir.
Bu ülkenin doğasına, bu ülkenin insanına, bu insanların saf inançlarına, kültürüne bu kadar büyük darbeleri vurmuş insanlar CHP’li değildir.

Lütfen sizden rica ediyorum, buradaki konuşmaları can kulağıyla dinleyiniz. Bu konuşmalarda dezenformasyonu
insanları galeyana getirecek konuşmalardan uzak durunuz.

Bizler insanız, bu ülkede yaşıyoruz. Bu ülkenin iyi olmasını istiyoruz. Bugün Sma’lı çocuklar için tedavi sağlayamayan tek ülke Türkiye’dir. Lütfen sizden rica ediyorum, biraz gerçekçi olun!

Levent Üzümcü’nün bu sözleri üzerine söz alan Meclis Üyesi Eyüp Çakar; “Biz çevrecilik ve yeşilcilik bahane ederek; “Bu bir kaç ağaç değildir! Hala anlamadın” diyen çukur zihniyetin meydanlarda başka amaçlarla yaptığı çevreciliği anlamıyoruz biz! Öyle Araboluoğ…, Arabolur yurtdışına gidenlerle kol kola gezenlere bizim söyleyecek… havale ediyoruz!” diyerek cevap verdi.

Yeniden söz alan Üzümcü ise: “Beyefendi çok düşkün yeşile anladığım kadarıyla… Taksim’de Gezi Parkı eylemleri sırasında bizim tek derdimiz oradaki yeşili korumaktı! Evet meselede yeşil değildi sadece! Memleketi sizden de korumaktı aynı zamanda! Memet Ali Alabora en ufak bir hata yapmamıştır. Onunla kol kola yürümüş olmak tıpkı onun benimle kol kola yürüdüğünü hissettiğinde olduğu gibi bir onurdur. Bunu da böyle ben size söyleyeyim.” dedi.

Başa dön tuşu