HaberlerVideoYurttan Haberler

Kumbaracı50'den DTCF'ye destek geldi. #DTCFayakta

OHAL KHK’siyle gece 330 akademisyen daha üniversitelerden atıldı. İhraçların 167’sini Barış İçin Akademisyenler bildirisine imza atan öğretim üyeleri oluşturdu. Ankara Üniversitesi 73, Anadolu Üniversitesi 28, Yıldız Teknik Üniversitesi 27, Marmara Üniversitesi 23 öğretim üyesi ile en çok bilim insanını kaybeden üniversiteler oldu.
Ankara Üniversitesi’nden çok sayıda akademisyenin ihraç edilmesinin ardından birçok fakültede neredeyse ders verecek öğretim üyesi kalmadı. İkinci dönem dersleri başlamadan yapılan ihraçları ardından, üniversitenin İletişim Fakültesi (İLEF) ve Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü en yoğun akademisyenin ihraç edildiği alanlar oldu. Son ihraçların ardından İLEF’ten ihraç edilen öğretim üyesi sayısı 24’e yükselirken, burada ihraç edilen akademisyen sayısı bir çok üniversitede iletişim fakültelerinin sahip olduğu öğretim elemanı sayısının üstüne çıktı.
Başta konservatuvarlar olmak üzere Türkiye genelinde sanatçılar ve sanatseverler ihraçlara sessiz kalmadı. O seslerden biri de bu akşam üzeri İstanbul’da bulunan Kumbaracı50’den geldi.
Kumbaracı 50 ekibi sözlerini Yiğit Sertdemir‘in yazdığı, bestesini Burçak Çöllü‘nün yaptığı şarkıyı seslendirerek #DTCFayakta dedi.
Şarkıda;
“Dokunma hocama dokunma
Anama babama dokunma
Kardeşime dostuma, dünüme yarıma
Dokunma hocama dokunma
Anama babama dokunma
Kardeşime dostuma, düşüme dokunma!
Bekleme DÜŞMEM!
İsteme SUSMAM!
Karanlıktan KORKMAM!
Dostlarımı BIRAKMAM!
Sarılırız GEÇER!
Dilimiz DÖNER!
Vazgeçmeyiz biz ANLA!
DTCF AYAKTA! ”

Kumbaracı50 / DTCF AYAKTA!

Kumbaracı50’den DTCF’ye destek geldi. #DTCFayakta #HocamaDokunmahttp://www.gazetemustehak.com/kumbaraci50den-dtcfye-destek-geldi-dtcfayakta/

Gepostet von Gazete Müstehak am Sonntag, 19. März 2017

 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu