DünyadanHaberler

Kovid-19 önlemleri nedeniyle hastanede ziyaretine gidemediği hasta eşine müzikle ulaştı

47 yıldır evli olduğu ve hastaneye yatırılan eşini Kovid-19 tedbirleri nedeniyle ziyaret edemeyen 81 yaşındaki Stefano Bozzini çareyi ona serenat yapmakta buldu.

Eşinin en sevdiği şarkıyı en sona saklayan ve kalbinin sesini dinlediğini belirten 81 yaşındaki Stefano Bozzini, “Bana verdiği her şey için teşekkür etmek amacıyla yaptım” dedi.

Kuzey Emilia-Romagna bölgesinde, Castel San Giovanni hastanesinde geçtiğimiz hafta gerçekleşen romantik serenadın videosu sosyal medyada çokça paylaşıldı.

‘Bu şekilde en azından onu görebildim’

“Carla için yaptım, ona, onu ne kadar sevdiğimi göstermek ve bana verdiği her şey için teşekkür etmek amacıyla yaptım” diyen Bozzini, “Onunla hastanede görüşemezdim. Bu yüzden akordeonumla avluya gittim. Kalbim bana ‘Git’ dedi. Müziği duyduktan sonra pencereden baktı, işte bu şekilde en azından onu görebildim” diye konuştu.

81 yaşındaki adamın çaldığı ilk parça, Engelbert Humperdinck’in Spanish Eyes (İspanyol Gözler) şarkısı oldu.

Eşinin bu şarkıyı çok sevdiğini, onun için evde sürekli çaldığını belirten Bozzini, “Herkesin bildiği başka şarkılar da çaldım, biri diğerinin ardından, hiç durmadan çaldım. Hastanede bulunan birçok hasta insan pencerelerinden bakıyordu” diye anlattı.

Kanser şüphesiyle hastaneye yatırılan 74 yaşındaki Carla ise test yaptırmak amacıyla 10 gün hastanede geçirdikten sonra pazartesi günü taburcu oldu.

Kovid-19 hastalarını kabul etmeyen Castel San Giovanni hastanesi, virüsün hastanede yayılmasını engellemek için ziyaretleri yasaklamış durumda.

Kaynak: Gazete Kolektif

Başa dön tuşu