Haberler

Konserler de Yasaklandı!

Bitlis’te her türlü yürüyüş, miting, açık ve kapalı yer toplantıları, stant açma, çadır kurma, basın açıklaması, oturma eylemi ile konser ve bildiri dağıtımı yasaklandı.
Bitlis Valiliği bir açıklama yaparak kentte her türlü yürüyüş, miting, açık ve kapalı yer toplantıları, basın açıklamaları ve konserlerin 1 Mart tarihine kadar yasaklandığını bildirdi.
Valiliğin açıklamasında “Emniyet Genel Müdürlüğü ve TSK tarafından başta PKK ve DEAŞ terör örgütlerine yönelik başlatılan harekat nedeniyle, anılan terör örgütlerinin ülkemizde misilleme amacıyla eylem arayışı içerisinde olduğu bilinmektedir. Özellikle DEAŞ terör örgütünün ülkemizdeki sol tandanslı grupların gerçekleştirecekleri toplantı ve gösteri yürüyüşleri, miting ve basın açıklamaları vb. tüm etkinliklere yönelik eylem arayışı içerisinde olduğu bilinmektedir” denildi.
Açıklamada bu tür eylemlerin örgütlerin propagandasına dönüştürüleceği düşünüldüğünden dolayı yasağın konulduğu vurgulandı ve OHAL Kanunu’nun 11. maddesine işaret edildi.
Kaynak: İleri Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu