Haberler

Kemal Kılıçdaroğlu: "Hiçbir dikta yönetimi sanatı ve sanatçıyı sevmez!"

Kılıçdaroğlu: Hiçbir dikta yönetimi sanatı ve sanatçıyı sevmez!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’da Zülfü Livaneli Sanat Merkezi’nin temel atma töreninde konuştu.
kemal-kilicdaroglu-20150618121419
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Çankaya Belediyesi tarafından yaptırılacak Zülfü Livaneli Sanat Merkezi’nin temel atma törenine katıldı.
Törende Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen ve Sanatçı Zülfü Livaneli de yer aldı.
Temel atma töreninde konuşan CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Bu güç olduğu içindir ki hiçbir dikta yönetimi sanatı ve sanatçıyı sevmez. Biz sizleri sadece el üstünde değil, baş üstünde tutmak zorundayız. Sizleri yüceltmek her onurlu yurttaşın zaten görevidir. Bunu yapmadığımız takdirde zaten sanata ve sanatçıya karşı görevimizi yapmamış oluruz. Çok etkili bir güç. Sanatçı dünyanın en güçlü insanıdır. Gücünün farkındadır. Gücünün farkında olduğu içindir ki tüm dikta yönetimlerine karşı çıkmıştır. Dolayısıyla dikta yönetimlerinde bir dönemde diktatörlük yapıp, iktidarda kalanlar sadece o dönemle sınırlı olmak üzere yaşamlarını sürdürüyorlar. Ama sanat ve sanatçının gücü çok daha fazla” diye konuştu.
‘TUTUKLU YAZARLARIMIZ, GAZETECİLERİMİZ, SANATÇILARIMIZ VAR’
Temel atma töreninde düğmeye basmadan önce Zülfü Livaneli’nin kendisine “Acaba bunu tutuklu yazarlarımıza adayabilir miyiz?” diye sorduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:
“Evet, tutuklu yazarlarımız var, gazetecilerimiz var, sanatçılarımız var. Onlara adıyoruz. Yarı açık bir cezaevinde yaşıyoruz aslında; ama biz direnmesini bileceğiz. Mücadeleyi bileceğiz. O sanatçılar, yazarlar, çizerler, gazeteciler, avukatlar hiç meraklanmasınlar; Türkiye çağdaş uygarlık yolunda yoluna devam edecek”
Kaynak: Sol Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu