HaberlerYurttan Haberler

Kadıköy’e 1.000 Kişilik Mini AKM Geliyor!

Kadıköy Belediyesi tarafından Acıbadem Mahallesi’ne “Sahne Kadıköy” adlı yepyeni bir tiyatro binası yapılacak. Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu’nun ilk defa Kadıköy Gazetesi’ne özel olarak açıkladığı projenin inşasına Haziran ayında başlanacak.
Kadıköy Tiyatrolar Platformu’nun görüş ve önerileri dikkate alınarak hazırlanan gösteri sanatları merkezi için belediye bünyesinde oluşturulan bir ekip, Avrupa’da üç şehirde 13 adet “blackbox” tiyatro salonu gezerek bir ön çalışma yaptı. Proje, tiyatro sanatçıları ve tiyatro teknik ekipleriyle birlikte çeşitli toplantılar yapıldıktan çizildi.

ANADOLU YAKASI’NIN EN ÖNEMLİ SANAT MERKEZLERİNDEN BİRİ OLACAK…

Oyuncuların izleyicilerin ortasında performans sergileyecekleri blackbox sahne sistemiyle yapılacak gösteri salonu 400 kişiyi ağırlayabilecek. Bir adet çok amaçlı gösteri salonu (blackbox-meydan sahne), bir adet çok amaçlı bölünebilir salon (sergi, seminer, toplantı), fuayeler, kafeterya ve prova odasının olacağı, toplamda 1.000 kişiye ev sahipliği yapacak Sahne Kadıköy’de 7/24 sanat konuşulup, sanat izlenecek. Konserlere, sergilere, oyunlara ev sahipliği yapacak olan Sahne Kadıköy, Anadolu Yakası’nın en önemli gösteri sanatları merkezlerinden biri olacak.
Kaynak: KADIKÖYLIFE

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu