Haberler

Kadıköy Tiyatroları Platformu 27 Mart Tiyatro Günü'nü Kadıköy sokaklarında kutluyor

Kadıköy Tiyatroları Platformu, 27 Mart Dünya Tiyatrolar gününü meydanlarda ve salonlarda kutlayacak.
Bir süredir haftalık toplantılarla bir araya gelen Kadıköy Tiyatroları Platformu, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü için ortaklaşa yazdığı bildirisini Kadıköy’ün meydanlarında ve kendi salonlarında seyirciler ile paylaşacak.
27 Mart Pazar Günü saat 13.00’da Altıyol’dan başlayacak olan Kadıköy Tiyatroları Yürüyüşü beş farklı noktada çeşitli etkinlikler ile sürecek.
Platform tarafından yayınlanan ve “Tiyatroya şimdi daha çok ihtiyacımız var” denilen bildiride “insanlık kendini karanlığa hapsetmemelidir. Sokağa çıkmalı, geleceği biçimlendiren spotlar altındaki hayatları ve yalnız olmadığını görmelidir” ifadeleri yer aldı.
Bildirinin devamında “Her karanlık dönem kırılgandır ve kitlelerin küçük bir fiskesiyle yerle bir olur” ifadelerine yer verilirken “Tiyatro yeni bir hayatın müjdesini de içinde barındırır” denildi.
Platformun programında önümüzdeki aylarda Kadıköy Tiyatro Festivali ve Gençlik Buluşmaları gibi etkinlikler düzenlemek de bulunuyor. Ülkemizde az sayıda olan bu tür birlikteliklerin etkin ve disiplinli bir örneği olan Kadıköy Tiyatrolar Platformu orta vade de bir tiyatro kurultayı düzenlemeyi hedefliyor.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu