HaberlerYurttan Haberler

Kadıköy Tiyatroları Platfomu, tiyatro yasaklarına karşı "Sadece Diktatör" oyununun ülke çapında eş zamanlı okunması için çağrı yaptı.

Kadıköy Tiyatrolar Platformu, üyelerinden Kadıköy Emek Tiyatrosu’nun üretimi olan “Sadece Diktatör” adlı oyunun Artvin, Ankara ve Kadıköy’de yasaklanmasına karşı 29 Ocak Pazartesi günü 20.30’da ülke çapında oyun metnini okuma çağrısında bulundu.
 


 
Kadıköy Tiyatrolar Platformu’nun açıklaması şu şekilde:

Biz Kadikoy Tiyatroları Platformu olarak “evrensel insani değerler” ön kabulünün ihlal edilmediği hiçbir sanat üretiminin sansürlenmesini,  yasaklanmasını; üretici kadrosundaki sanatçıların hedef gösterilip maddi ve manevi işkenceye maruz bırakılmasını, tehdit edilmesini kabul etmiyoruz. Güvenliğimizi sağlamakla görevli kamu memuru polislerin, tiyatrolarımıza soruşturma ve tehdit mekanizmasının uygulayıcıları olarak değil, seyircimiz olarak gelmesini diliyoruz.
Bu yasaklamalara karşı 29 Ocak 2018 Pazartesi günü, saat 20.30’da ülke çapında katılımda bulunacak tüm tiyatrolarda “Sadece Diktatör” oyun metnini seyircilerimizle birlikte okuyacağız.
Ülke çapındaki tüm tiyatroları fuayesi, sahnesi, odası her nerede olursa olsun aynı gün aynı saatte bizlerle birlikte  “Sadece Diktatör” oyun metnini seslendirmeye davet ediyoruz.
Çünkü biliyoruz sanatçılar değer üretir, sadece diktatör yasaklar!
Kadıköy Tiyatroları Platformu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu