HaberlerVideoYurttan Haberler

İtalya’nın ‘Komedi Kraliçesi’ Serra Yılmaz oldu

Oyuncu Serra Yılmaz MIX Milano Festivali’nde verilen ‘Komedi Kraliçesi’ (Queen of Comedy) ödülünün sahibi oldu.

Serra Yılmaz bu yıl 31’incisi gerçekleştirilen MIX Milano Festivali’nde “Komedi Kraliçesi” (Queen of Comedy) ödülünün sahibi oldu.
Festival kapsamında 16 Haziran akşamı Milano’daki Piccolo Tiyatrosunda gerçekleşen ödül törenini İtalyan Oyuncu Angelo Di Genio sundu. Serra Yılmaz’a ödülünü, Astrolog Antonio Capitani takdim etti.

‘BASKIYA KARŞI MÜCADELE ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ’

Serra Yılmaz, ödül konuşmasında: “Dünyanın bugün daha çok komediye ihtiyacı var. Çünkü dünyamız her geçen gün biraz daha sıkıntılı bir hale geliyor, kararıyor. Bizler de dünyamızdaki basit değerleri korumak için mücadele ediyoruz. O nedenle bütün bu mücadele içinde bence bizi aydınlatan anlar ancak mizahla ortaya çıkıyor.” Konuşmasında LGBTİ haklarında da dikkat çeken Yılmaz, “Mizah gökkuşağının tüm renklerini kucaklar ve farklı cinsel kimliklerin kendilerini özgürce ifade edebilmeleriyle zenginleşir. Bugünlerde Çeçenistan gibi dünyanın değişik noktalarında yaşanan LGBTİ hakları ihlalleri de son derece kaygı verici bir boyuta ulaştı. Biz sanatçılar eserlerimizle ve mizahımızla bu baskıya karşı mücadele etmeye devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: Evrensel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu