DünyadanHaber BülteniHaberlerİginizi çekebilirİlginizi ÇekebilirNeler Oluyor Hayatta

İtalyan sanatçı Natalia Elena Massi'nin objektifinden kısa süre önce sular altında kalan Venedik

İtalyan fotoğraf sanatçısı Natalia Elena Massi, kısa bir süre önce sel nedeniyle diz kapağına su altında kalan Venedik şehrini ziyaret etti ve yaşananları daha iyi anlamamıza yardımcı olacak fotoğraflara imza attı.

Venedik şehrini daha önce gezme şansınız oldu mu? Eğer olduysa muhtemelen etrafta dolaşmanın ne kadar zor olduğunu biliyorsunuzdur. Neredeyse sayısız kanalı ve sonsuz sokakları ile bir labirent gibi olan şehrin sokaklarının bir çoğu çıkmaz sokak!

Bütün bu labirent gibi sokakların yanı sıra birde dizinize kadar suyun içinde olduğunuzu düşünürseniz şartların ne kadar zor olacağını hayal etmek zor olmasa gerek.

Fotoğrafçı Natalia Elena Massi yakın zamanda sular altındaki Venedik’i ziyaret ederek inanılmaz fotoğraflara imza attı.

Şehirden 100 km uzaklıkta yaşayan Natalia yaşananları kendi gözleriyle görmek ve sürekli sular altında kalma endişesi ile nasıl yaşayabileceğini merak ediyordu.


Bütün gününü orada geçiren Natalia yaşadığı en büyük zorluğunun “dolaşmak” olduğunu söyleyerek: “Bu kadar zor olabileceğini düşünmemiştim! Dizlerinizin üstünde su ile saatlerce yürüdüğünüzü hayal edin!” diyor.

Fotoğrafçı, dizine kadar ulaşan yağmur sularında sadece bot giyerek gezmeye çalıştığını ancak kısa bir süre sonra bunun yeterli olmayacağını anladığını söylüyor.


Natalia: “Şehri fotoğraflamak zor bir işti ve sürekli ışık ayarlarıyla uğraşmak zorunda kaldım. Fotoğrafları çekerken manuel modda çalıştım! Hiçbir şeyi şansa bırakmak istemedim! İnanılmaz insanlarla tanıştım! Sel tarafından yenilmeyen gururlu ve cesur insanlarla.”


“Piazza San Marco’ya vardığımda halka kapalıydı ve su gerçekten çok yüksekti. Rüzgar kuvvetli ve yüksek sesle patladı ama önümdeki manzara inanılmazdı!” diyerek Trajedi sırasında bile Venedik’i her zamankinden daha güzel olduğunu ekliyor.

Daha fazla bilgi:  nataliaelenamassi.com | Facebook | Instagram


Kaynak: demilked adlı siteden çevrilmiştir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu