HaberlerYurttan Haberler

İstanbul'da yakalanarak gözaltına alınan İranlı rapçi Amir Hossein Maghsoudloo serbest bırakıldı

İstanbul’da yakalanarak gözaltına alınan İranlı rapçi Amir Hossein Maghsoudloo, Türkiye’den çıkış yapmamak ve düzenli olarak imza vermek şartıyla serbest bırakıldı.

Ülkesinde uyuşturucu kullanmaya teşvik etme suçundan dolayı kırmızı bültenle aranan ve İstanbul’da yakalanarak gözaltına alınan İranlı rapçi Amir Hossein Maghsoudloo, dün akşam saatlerinde Türkiye’den çıkış yapmamak ve düzenli olarak imza vermek şartıyla serbest bırakıldı.

Yakalandıktan sonra sınır dışı edilmek için Yabancılar Şube Müdürlüğü’ne bağlı Şehit Ozan Özen Yerleşkesinde tutulan İranlı rap sanatçısı gece saatlerinde serbest bırakıldı. Ünlü rapçinin serbest bırakıldıktan sonra arkadaşlarına sarıldığı anlar ise kameraya yansıdı.

AVUKATINDAN AÇIKLAMA

Amir Hossein Maghsoudloo’un avukatı Gül Erdoğmuş DHA muhabirine rapçinin serbest bırakılması ile ilgili bilgi verdi. Erdoğmuş, “Müvekkilim Amir Hossein Maghsoudloo, 28 ocak günü oturum izni başvurusunun akıbetini öğrenmek için gittiği göç idaresinde hakkında kırmızı bülten kararı olduğu gerekçesiyle sınır dışı edilmek üzere gözaltına alındı. Sınır dışı işlemleri yapılmadan önce idari gözetim altına alınan müvekkilim için iki ayrı başvurumuz oldu. İlk başvurumuzda idari gözetim altına alınan müvekkilimin serbest bırakılması için itiraz ettik. Müvekkilim Maghsoudloo, dün akşam saatlerinde sabit bir adreste bulunmak, Türkiye’den çıkış yapmamak ve düzenli olarak imza vermek şartıyla serbest bırakıldı. İkinci başvurumuz ise Maghsoudloo’nun İran’a iade edilmemesi için yapıldı. Müvekkilimin İran’a iadesi gibi bir durumda idam edilmesi söz konusu o yüzden İran’a iade edilmemesini istiyoruz ” şeklinde konuştu.

Ne Olmuştu?

Kaynak: BirGün

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu