Köşe Yazarları

Iraz Yöntem / Kırmızı, Işıkta Durma Geç!

Konumuz trafik değil, baştan bunu belirtelim 🙂
Geçen ay bir pazartesi günü oyunumuzdan 15 dakika önce elektrik kesildi. Şansımıza da salon dolu mu? Hemen elektrik arıza 186’yı aradık; tabi kendilerine bağlanabilmemiz takribi 20 dakikayı buldu. Aldığımız cevap: “1 saat sonra yeniden arayın!” ve telefon kapandı. Bir yandan seyircilere açıklma yapıp, diğer yandan da çözüm üretmeye çalılıyoruz; çünkü inat ettik bir şekilde oyunu iptal etmemenin yolunu bulacağız.
Tabi ki bir jeneratörümüz yok, lütfen buna şaşırmayın. Oyunumuzun adı “KIRMIZI”. İzleyenler bilir, bilmeyenlere de not düşelim, oyun adalet sistemi üzerine birazCIK eleştirel bir bakış açısı sunmaya çalışıyor. Herhangi bir zamanda, herhangi bir yerde, herhangi birilerinin başından geçenleri anlatıyor bir seçim günü. E birazCIK da işkence konusuna vurgu yapıyor. Yine bilenler bilir, bilmeyenlere de yer tarif etmiş olalım, bizim sahnemiz (Tiyatro(Hâl)) Mecidiyeköy’de Emniyet Müdürlüğü’nün hemen yanında. Yani koca Emniyet Müdürlüğü’nün de elektrikleri kesiliyor ama tabi jeneratörler sıra sıra. İşin ironik yanına gelirsek… Sağolsun o gün seyircilerimizden bir tanesi bile gitmeden bizim çözüm üretmemizi büyük bir sükunetle beklediler ve biz de geç de olsa oyunu başlatabildik. Nasıl mı? Tabi ki elektriği yoktan var edemedik ama dışarıdan seyyar bir hat çekerek sahneyi hazır hale getirebildik.
Nereden çektiğimizi mi merak ediyorsunuz? Öncelikle onlara çok teşekkür ederiz, sağolsunlar bizi kırmadılar ve hemen yardımcı oldular. “Onlar”, Emniyet Müdürlüğü’nde görevli memur arkadaşlar! Işık yandı ve perde kapanmadı. KIRMIZI, bugüne kadar belki de en enteresan duygular içinde o gün sahnelendi. Oyun bitti ve elektrik geldi. Ama bence o günü hiçbirimiz unutmayacağız…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu