BelgesellerDünyadanHaberlerNeler Oluyor Hayatta

İnsan olmanın anlamına dair bir belgesel ‘Human”

Yann Arthus-Bertrand’ın son belgesel filmi İnsan‘da ücretsiz olarak izleyebileceğiniz başarılı bir belgesel.

Soluk kesen doğa fotoğraflarıyla, Yuva ve Okyanus Gezegeni belgeselleriyle tanınan gazeteci, fotoğrafçı ve ekolojist Yann Arthus-Bertrand, son belgesel filmi İnsan‘da (Human) insan olmayı, gezegenimizdeki mucizevi güzellikleri ve insanların topluluk halindeki yaşamlarını müthiş bir görsel anlatımla ve etkileyici hikâyelerle aktarıyor.

Arthus-Bertrand üç yılda tamamladığı bu belgeselde farklı ülke, dil, din ve kültürlerden yaklaşık iki bin kişiyle, hayatlarında en çok önem verdikleri şeylere dair derin söyleşiler yapmış. Sevgi, aile, şiddet, yoksulluk ve sosyal adalet gibi konulara değinen hikâyeler, Dünya’daki yaşam mücadelesinin hem ne kadar zor, hem de ne kadar güzel olduğunu gözler önüne seriyor.

İnsan belgeseli ile bu devasa soruna dair farkındalığımızı artırmak istiyor. İnsan olmanın ne anlama geldiğini en sade dille anlatan bu güçlü hikâyeler, dünyamızın nefes kesici görüntüleriyle bir araya geldiğinde, benzersiz bir duygu selinin içine bırakıveriyor izleyiciyi. Âdeta “yaşam hikâyem ne olursa olsun, önce insanım, insan olmalıyım” dedirtiyor Arthus-Bertrand.

İnsan belgeselini yukarıdan ve YouTube‘dan İngilizce altyazılı olarak izleyebilirsiniz. Maalesef henüz Türkçe tercümesi yapılmamış, ama görüntüler çoğu kez söze ihtiyaç bırakmıyor.

Belgeselin 1. Bölümü altta bulunan videoya tıklayarak izleyebilirsiniz.

Belgeselin 2. Bölümü altta bulunan videoya tıklayarak izleyebilirsiniz.

Belgeselin 3. Bölümü altta bulunan videoya tıklayarak izleyebilirsiniz.

Kaynak: SanatBlog

Başa dön tuşu