DünyadanHaberler

İngiltere Sanat Konseyi ‘Her organizasyonu kurtaramayacağız’

İngiltere Sanat Konseyi, 2019/2020 yılı raporunu yayınladı.

Rapor, Nisan 2019’dan Mart 2020’ye kadar olan bir dönemi kapsasa da, devam eden Kovid krizine ve sanatı nasıl etkilediğine dair düşünceler de sunuyor. 

Bu ayın başlarında, Kültür Sekreteri Oliver Dowden, mekanların sosyal mesafe olmadan yeniden açılabileceği tarihi Kasım ayına kadar öngöremeyeceklerini söyledi.

İlgiltere Sanat Konseyi Başkanı Nicholas Serota açılış konuşmasında Birleşik Krallık’taki hemen hemen her tiyatronun iç mekanlarda canlı performanslarını mevcut hükümet önlemleri kapsamında gerçekleştirilmesinin imkansız olduğunu söylerek, mevcut koşulların kesin ama net bir değerlendirmesini yaptı: “Eski normale kolay bir dönüş olmayacak. Önümüzdeki aylar ve yıllar boyunca kültür sektörünü destekleme konusunda eşi görülmemiş bir zorlukla karşı karşıyayız ve alınması gereken birçok zor karar olacak. “

İcra kurulu başkanı Darren Henley, koşullar nedeniyle sanatın daha fazla zarar görmesi durumunda Birleşik Krallık için ne kadar tehlikeli olacağını vurgulayarak: “Her kurumu kurtaramayacağız. Her kayıp üzücüdür ve bu kuruluşların istihdam ettiği kişiler, görevlendirdikleri sanatçılar ve hizmet ettikleri topluluklar ve izleyiciler tarafından şiddetle hissedilecektir.” dedi.

Bu haber whatsonstage sitesinden Gazete Müstehak tarafından çevrilmiştir.

Başa dön tuşu