HaberlerYurttan

İlkay Akkaya’dan Erdoğan’a: Toplum müzikten değil faşist zihniyetten rahatsız

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünkü kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Sanatçı İlkay Akkaya da Erdoğan’ın bu sözlerine tepki gösteren isimlerden oldu.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarının ardından birçok yurttaş alınan kararlara tepki gösterdi. “Kusura bakmasınlar” sözlerine karşılık Twitter’da #KusuraBakıyoruz etiketi dün geceden bu yana TT listesinin en üst sıralarına oturdu. 24:00’dan sonra müzik yapmak için buluşan müzisyenler gözaltına alındı.

Sanatçı İlkay Akkaya da Erdoğan’ın bu sözlerine “Ülke tam anlamıyla yangın yerine dönmüşken toplum müzikten değil, ama gittikçe pervasızlaşan ve insan haklarını sürekli ihlal eden faşist zihniyetten rahatsız” ifadeleriyle yanıt verdi.

Akkaya, ANKA Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Kendi çıkarları söz konusu olduğunda büyük kalabalıklar toplayarak salgının daha da büyümesine neden olanların müzikle ilgili aldıkları bu karar tabii ki halk sağlığıyla açıklanamaz. Milyonlarca insan hayatta kalma mücadelesi verirken, ülke tam anlamıyla yangın yerine dönmüşken toplum müzikten değil ama gittikçe pervasızlaşan ve insan haklarını sürekli ihlal eden faşist zihniyetten rahatsız.”

Kaynak: Tele1

Başa dön tuşu