HaberlerYurttan Haberler

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu: Hem müzelerimiz, hem de Şehir Tiyatroları’nın etkinliklerini ay sonuna kadar iptal etme kararı aldık

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, toplu taşımalarda alınan hijyen önlemlerini inceledi. Burada gazetecilere yaptığı açıklamada, iptal edilen etkinliklere değindi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, toplu taşımalarda alınan hijyen önlemlerini inceledi. Burada gazetecilere yaptığı açıklamada, Mart ayı sonuna kadar Cemal Reşit Rey Konser Salonu, Şehir Tiyatroları, İSMEK ve İBB’ye bağlı müzelerdeki etkinliklerin ve ziyaretlerin durdurulduğunu belirtti.

Mart sonuna kadar Cemal Reşit Rey gibi bütün toplu alanlarda tiyatro ve etkinlikleri Mart sonuna kadar iptal etme kararı aldık. Bu tedbirlerimizi bugün arkadaşlarımızla konuşacağım. İSMEK’te insanlar toplu olarak gelip eğitim aldıkları yerler var. Oradaki eğitimin de ay sonuna kadar iptali ile ilgili vatandaşlarımıza bilgi aktaracağız. Bununla ilgili hızlı hareket edeceğiz.

Müzelerimiz özellikle yurt dışından nereden geldiğini bilmediğimiz insanların yoğun kullandığımız alanlar. Müzelerin gezilmesiyle ilgili süreci yine ay sonuna kadar kapatacağız. Hem müzelerimiz, hem İSMEK hem de Şehir Tiyatroları’nın etkinliklerini ay sonuna kadar iptal ederek toplu olarak bir arada bulunan tedbirsiz ortamların oluşması konusunda hassas davranmaya İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak karar vermis durumdayız.

Bolca seyahat edilen, yolculuk yapılan bir kentteyiz. Işimiz var, dönen bir çark içerisindeyiz bunu anlıyorum ama mümkün olduğu kadar belli bir yaş üstü ya da belli rahatsızlığı olan insanların seyahat yapmamalarını, Istanbul içinde toplu taşımaya katılmamalarını çok önemsiyorum.”

İmamoğlu, Nisan ayı başında yapılacak değerlendirmelerin ardından etkinliklere devam edilip, edilmeyeceğine karar verileceğini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu