HaberlerYurttan Haberler

Hülya Koçyiğit: "Ülkede baskı yok, aksine herkes fazla özgür!"

Oyuncu Hülya Koçyiğit, Türkiye’de baskı olmadığını, aksine herkesin fazla özgür olduğunu iddia etti. Koçyiğit’e sosyal medyadan tepki yağdı.

Yeşilçam’ın ünlü isimlerinden Hülya Koçyiğit, siyasi gündeme dair tartışılacak yorumlar yaptı. Posta Gazetesi’nden Alev Gürsoy Cimin’e konuşan Koçyiğit, “Bu ülkede kimse baskı altında değil, bilakis herkes fazla özgür. Yaptıklarından dolayı bir gün herkes Erdoğan’ı takdir edecek. ‘İyi ki üçüncü havalimanı yapıldı yoksa perişan olacaktık’ diyecek herkes. ‘Kim yaptırdı bunu?’ dediklerinde ise Recep Tayyip Erdoğan döneminde yapıldığını anlayacaklar” dedi. Koçyiğit’in sözleri sosyal medyada da çok konuşuldu.

‘KİMSE BASKI ALTINDA DEĞİL’

Koçyiğit, “Şu an Türkiye’yi nasıl buluyorsunuz?” sorusuna, “Söylenildiği kadar baskı olduğunu düşünmüyorum. Bundan daha açık bir toplum görmedim ben. Kimse baskı altında değil, bilakis herkes fazla özgür. Çok fazla atıp tutuyorlar” diye yanıt verdi.
Afrin operasyonunun bir mecburiyet olduğunu iddia eden Hülya Koçyiğit, “Başka türlü hareket edemezdik. Hem de hakkımız bu. Çünkü tecavüze uğruyoruz. Terörden kimse bizim kadar çekmemiştir. Artık yeter. Bir de insanın gücüne gidiyor” dedi. Sanatçıların Afrin operasyonuna karşı yayınladığı bildiriye de tepki gösteren Koçyiğit, “Milletçe böylesine önemli bir konuda haklı bir müdafaa yaparken bu bildirinin sırası değildi” dedi.

BAŞKA BİR ÜLKEYE Mİ YERLEŞMİŞ?

Koçyiğit’in açıklamalarına sosyal medya üzerinden tepki yağdı. Koçyiğit’e son zamanlarda yoğunlaşan gözaltılar, baskılar hatırlatılarak ‘savaşa hayır’ diyenlerin dahi tutuklandığı ifade edildi. Tepkilerden bazıları şöyle:
Aslı Kazan: Hülya Koçyiğit başka bir ülkeye mi yerleşmiş? Yok hâlâ Türkiye’de ise kesin inzivaya çekildi. Belli ki uzun zamandır gazete dahi okumuyor.
Orhan Aydın: Her zaman dürüst bir yandaş… Arsızlıkta, yalanda, çanakçılıkta…!
Can Dündar: Hülya hanım; denemesi bedava: “Savaşa hayır” yazın. “Tweetle”ye basın. Bakalım bu geceyi nerede geçiriyorsunuz.
Ayhan Bilgen: Özgürlüğün aşırısı olmaz ama biz her halükarda özgürüz. Koçyigit gibiler ne kadar özgür onu da tahmin edebiliyoruz!
 
Kaynak: Evrensel.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu