HaberlerYurttan Haberler

Hepimizin ceplerinden çıkan vergilerle devletin kanalında gösterilen Payitaht dizisinde "sanatçılar" eliyle bir siyasetçi adeta tehdit ediliyor! "Yanımızda yöremizde su verdiğimiz Gül'ler, diken olmaya niyetlenmişse sonunda mutlaka budarız!"

Tarihi çarpıtarak siyasi mesaj vermesiyle tanınan TRT’nin Payitaht Abdülhamid dizisi bu kez Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu’ya gönderme yaptı.

Dizinin yeni bölümüne dair sosyal medya hesabından yayınlanan tanıtımda uzun süredir AKP içerisindeki muhalif tutumlarıyla öne çıkan Gül ve Davutoğlu’ya göndermeler var.

Dizinin tanıtımı 2. Abdülhamid’in “Gidin o eski vekilleri bulun” sözleriyle başlıyor ve şöyle sona eriyor: “Gül ağacına su veririz lakin su hem güle yarar hem de dikene. Yanımızda yöremizde su verdiklerimiz diken olmaya niyet etmişlerse sonunda mutlaka budarız” diyor.

Son dönemde yeni parti kurma çalışmalarıyla gündeme gelen Gül ve Davutoğlu, İstanbul seçiminin iptali sonrası sert eleştiriler yaptı. İkili, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından isim verilmeden hedefe kondu.

Kaynak: Evrensel – Twitter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu