Dünyadan

'Halep'in Palyaçosu' Hava Saldırısında Hayatını Kaybetti…

Yüzbinlerce insanın kuşatma altında olduğu, hemen her gün sivillerin bombaların hedefi olduğu ve ağır bir insanlık krizinin yaşandığı Halep’ten bir üzücü haber daha geldi.  Halep şehrinde çocukları eğlendirmek amacıyla palyaço olarak çalışan Anas Al Basha hava saldırısında hayatını kaybetti.

mahmoud-al-basha-2Suriye’nin Halep şehrinde çocukları eğlendirmek amacıyla palyaço olarak çalışan Anas Al Basha hayatını kaybetti.
Halep’te faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşu ‘Ümit Mekanı’nın müdürlüğünü yapan ve ‘Halep’in Palyaçosu’ olarak bilinen 24 yaşındaki Basha, Suriye rejiminin Mashhad Mahallesi’ne düzenlediği hava saldırıları sonrası salı günü hayatını kaybetti.
Basha, kendisi gibi gönüllü arkadaşlarıyla birlikte 12 okuldan toplam 365 çocuğa psikolojik destek veriyordu.
Anas Al Basha’nın ölümünü, kardeşi Twitter hesabından“Kuşatılmış çocukların gülümsemesinin sebebi olan ağabeyim Anas Al Basha… bugün Rus-Esad bombardımanı nedeniyle Halep’te öldürüldü” sözleriyle duyurdu.
Basha, hayatını sivillere ve çocuklara yardım etmeye adamıştı
‘Halep’in Palyaçosu’ ağır bombardıman altındaki kentin doğu bölgelerinde çocukları birazcık da olsa eğlendirebilmek için sayısız etkinlik düzenlemişti.

 Kaynak: Onedio

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu