Haberler

HALDUN DORMEN’DEN ESKİŞEHİR’E ANLAMLI BAĞIŞ

HALDUN DORMEN’DEN ESKİŞEHİR’E ANLAMLI BAĞIŞ
Türk Tiyatrosu’nun duayen isimlerinden oyuncu, yönetmen Haldun Dormen 89 yaşına bastığı gün aldığı kararı kamuoyuna duyurmak için Eskişehir’de Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret etti.
Büyükşehir Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret eden Haldun Dormen, Büyükerşen’i Anadolu Üniversitesi rektörlüğünden bu yana izlediğini, Türk Tiyatrosuna ve sanatına verdiği desteğin inanılmaz olduğunu belirterek, Yılmaz Büyükerşen belediye başkanlığı döneminde sekiz yüz bin nüfuslu bir kent’te yedi tiyatro, senfoni ve opera salonları kazandırmasının müthiş bir girişim olduğunu ifade etti. Dormen ayrıca, kültür ve sanatsal etkinlikler nedeniyle Eskişehir’in Türk Dünyası Kültür ve Sanat Başkenti olduğunu ve Avrupa’nın pek çok ülkesinde bilinir ve tanınır hale geldiğini belirterek, “Ben de Eskişehir hayranıyım. Bu nedenle 70 yıllık sanat birikimimi, binlerce kitaptan oluşan kütüphanemi, mask koleksiyonumu, çalışma odamı, fotoğraf ve resim arşivlerimi en iyi şekilde değerlendirileceğine inandığım Yılmaz Büyükerşen’in kenti, Eskişehir’e bağışlamak istiyorum” dedi.
Yılmaz Büyükerşen Haldun Dormen’in bu eşsiz bağışının Eskişehir için anlamının çok büyük olduğunu ifade ederek, gelecek kuşaklara ışık tutacak bu eserlerin, en iyi şekilde değerlendirileceğini ve Haldun Dormen isminin yaşatılacağı bir Müze projesinin gündeme getirileceğini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu