HaberlerYurttan

Hakan Boyav, Türkiye’de ödül alabilmek için solcu olmak ya da yaşam biçimi olarak solculara yakın olmak gerektiğini iddia etti

Oyuncu Hakan Boyav, TVNET’te yayınlanan Sormasam Olmaz isimli programa katıldı.

Boyav, konuşmasında 2007 yapımı Barda filmindeki ‘Patlak’ rolünü defalarca kez izlediğini, çok iyi olduğunu, bir kez bile kendisinde hata bulamadığını buna rağmen 2018 SİYAD Ödülleri’nde ‘En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü’nü almaması ve ödülün İlyas Salman’a verilmesinin haksızlık olduğunu iddia etti.

Türkiye’deki ödül sistemini eleştiren Boyav “Nasıl ödül alabiliyorsunuz Türkiye’de? Ya politik görüşünüz olarak solcu olacaksınız veya oradan birilerine yakın olacaksınız falan yaşam biçimi olarak. Onunla oturacaksınız, kalkacaksınız akşamları barda ha ha ha ha, he he he he! Adil nesnel bir değerlendirmeden çok uzaktır Türkiye’de ödüller. Ben o Barda’yı oynadığım zaman, 50 kere seyrettim lan şu kadar bir hata olmaz mı ya?” dedi.

Siyad Ödül Törenine gittiği gece kapıdan girdiği andan itibaren insanların tebrik etmeye başladığını belirten Boyav: “Ulan Allah var iyi oynamışım. Ödüller bir açıklandı. Son derece kötü bir filmde bir ağabeyimiz ödül almış sırf solcu olduğu için. Yapmayın ya! Hem sanatçının hakkını yemeyin hem ödülünüzü küçültmeyin. Hem de inançlı biriyseniz kul hakkı yemeyin kardeşim.” dedi.

Kurtlar Vadisi dizisinin müziğine ödül verilmemesini de eleştiren Boyav “İki şey yapıyorlar, ya solculara ödül veriyorlar ya popülerlere ödül veriyorlar” dedi.

Başa dön tuşu