HaberlerYurttan

Güvenç Dağüstün’e saldıran kişiler serbest bırakıldı

Opera Sanatçısı Güvenç Dağüstün’e saldırıda bulunan iki kişi polis tarafından gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen saldırganlar, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Kadıköy’de 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen konserde sahne alan opera sanatçısı Güvenç Dağüstün’e yönelik saldırıyla ilgili 2 kişi gözaltına alındı.

Dağüstün’ün Özgürlük Parkı Amfi Sahnesi’ndeki konserde sahne aldıktan sonra parkta yürüdüğü sırada bazı kişiler tarafından yumruklu saldırıya uğraması üzerine Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri çalışma başlattı. Polis ekipleri olaya karıştığı değerlendirilen 2 şüpheliyi gözaltına aldı. 

Yakalanan şüpheliler emniyetteki işlemlerinin ardından Anadolu Adalet Sarayı’na sevk edildi.

Burada soruşturmayı yürüten savcılıkça ifadeleri alınan şüpheliler A.T. ve O.E, “basit yaralama” suçundan adli kontrol altına alınmaları istemiyle nöbetçi hakimliğe gönderildi.

Anadolu 6. Sulh Ceza Hakimliği, A.T. ve O.E’nin “yurtdışına çıkış yasağı” ve “imza atma” şartını içeren adli kontrol tedbirleri kapsamında serbest bırakılmasına karar verdi.

Güvenç Dağüstün: “Alışılan ve beklediğimiz oldu!”

Saldırganların serbest bırakılmasının ardından Dağüstün sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla “Benim yediğim yumruk önemli değil de, bu korku iklimini bu sefer de benim üzerimden beslemek istemelerine faydam olduğu için üzülüyorum. Kısa sürede failleri bulan emniyet güçlerine teşekkür ederim. Ferhan Abi’nin dediği gibi: “Adalet dedikleri o kadar da adil bir şey değilmiş demek ki!” Doğru bildiğimi söylemeye her zaman devam edeceğimi bilin! Siz de öyle yapın! Vız gelir, tırıs gider!” dedi.

Kaynak: Gerçek Gündem

Başa dön tuşu