HaberlerYurttan

Güvenç Dağüstün’den bağış çağrısı: İhtiyaç sahibi çok sayıda müzisyen dostumuz var

Güvenç Dağüstün, Türkiye Çağdaş Yaşamı Destekleme Vakfı’na bağış çağrısında bulundu: ‘Toplanan paranın yüzde 20’si TÇYDV çocuklarına, yüzde 80’i ise ihtiyaç sahibi müzisyenlere dağıtılacak.’

Sanatçı Güvenç Dağüstün, sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak, doğum gününü kutlamak için kendisine hediye almak yerine Türkiye Çağdaş Yaşamı Destekleme Vakfı’na bağış olarak aktarılmasını istedi. Dağüstün, toplanan paranın yüzde 20’sinin Türkiye Çağdaş Yaşamı Destekleme Vakfı çocuklarına, yüzde 80’inin ise ihtiyaç sahibi müzisyenlere dağıtılacağını belirtti. 

Dağüstün paylaşımında şu ifadeleri kullandı: 

“Pandeminin etikleri bizim sektörü darmadağın etti. Normalleşmeye geçiyoruz gibi görünse de bu hayli zaman alacak gibi gözüküyor. Hala ihtiyaç sahibi çok sayıda müzisyen dostumuz olduğunu biliyorum.

Bugün; 23 Haziran. Benim doğum günüm. Bugün bir dayanışma başlatıyorum. Bugünden başlayarak 23 Temmuz’a kadar bütçeniz el verdiği ölçüde bağışlarınızı Türkiye Çağdaş Yaşamı Destekleme Vakfı hesaplarına açıklama kısmına “GÜVENÇ DAĞÜSTÜN” yazarak yapmanızı bekliyorum. Bu bağışlar bir ay boyunca toplanacak. Bir ay sonra toplanan paranın yüzde 20’si Türkiye Çağdaş Yaşamı Destekleme Vakfı çocuklarına, yüzde 80’i ise ihtiyaç sahibi müzisyenlere dağıtılacak.

Bu destekten yararlanacak müzisyenler bağımsız bir bilirkişi heyeti tarafından belirlenecek. İhtiyaç sahipleri yardım taleplerini bu bilirkişilere iletecekler. Bu bilirkişileri önümüzdeki günlerde açıklayacağım. Bu kişiler bildiğiniz, tanıdığınız, toplumun güvenini kazanmış kişiler olacak. Bir ayın sonunda bilirkişilerin belirlediği isimler vakfa bir dilekçe ile başvurarak ödemelerini alacaklar. Bu süreçte ben herhangi bir isim öneremeyeceğim. Dolayısıyla bu desteğe başvurmak isteyen arkadaşlar bilirkişileri ilan etmemi beklesinler. Ben herhangi bir başvuru almayacağım.

Elimden geldiği kadar, yapabildiğim şimdilik budur. Şimdi dostları aşağıdaki bağlantıya tıklayarak oradaki banka hesap numaralarına “GÜVENÇ DAĞÜSTÜN” açıklaması ile bağışlarını yapmaya davet ediyorum. Medyadaki arkadaşlarımdan bu kampanyanın çok kişi tarafından duyulması, bilinmesi için desteklerini rica ediyorum. Tüm destekler için müzisyen dostlarım adına şimdiden binlerce teşekkürler.”

Güvenç Dağüstün’ün paylaşımındaki bağış bağlantısına buradan ulaşılabilir.

Kaynak: Gazete Duvar

Başa dön tuşu