Günün ManşetiHaberlerYurttan Haberler

[Günün Manşeti] Unkapanı Mafyası

Yüzyüzeyken Konuşuruz müzik grubunun solisti Kaan Boşnak gözaltına alındı ve ifadesi alındıktan sonra sonra serbest bırakıldı.

Kaan Boşnak’ın avukatı Sedef Erken, bir süredir hukuki sorunlar yaşadığı Fono Müzik şirketinin tehdit şikayeti sebebiyle konser için gittiği Bandırma’da sabah 05.30’da gözaltına alındığını duyurdu. Saat 18.30’da Av. Sedef Erken, Boşnak’ın ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldığını duyurdu.

Ne Olmuştu?

Yüzyüzeyken Konuşuruz, resmi sayfalarından Fono Müzik’le anlaşmazlıklarına dair bir isyan mektubu paylaşmış, videolarının yapımcıları tarafından silinmesine tepki göstermişti.
Mektupta: “Yaklaşık üç yıl önce çeşitli vaatlerle bizi kandırıp imza attırdılar, üç yıl içinde iki albüm kaydedip yayınladık. Maddi kaygıları nedeniyle uzun süreçlerde kaydetmek istediğimiz bu albümleri üç gün gibi komik bir süreçte bize zorla canlı çaldırtarak kaydettirdiler, tabii ki içimize sinmedi…
Bu süreç içinde söz verdikleri hiçbir şeyi gerçekleştiremediler; plak vaadi, klipler vs… Son üç aydır da çalışmalarına devam ettiğimiz üçüncü albümün kayıtlarına başladığımız halde ses mühendisimizin parasını ödemedikleri için kaydettiğimiz şarkıları ses mühendisimizden teslim alamadık. Bunun üzerine geçen üç yıl içinde birçok tehdit ve manipülasyona maruz kaldık.
Biz grup olarak çok çaresiz bir durumdayız ve kanımızı emen, emeğimizi sömüren ve gençliğimizin en güzel yıllarını boşa harcayan bu Unkapanı mafyası için bir boykot başlatıyoruz. Bizi seven, dinleyen tüm dostlarımızdan, müzisyen arkadaşlarımızdan, sektörde plak şirketleriyle bu sorunları yaşayan dostlarımızdan sosyal medyada destek bekliyoruz…” ifadeleri yer almıştı.

 Nazım Hikmet 115 Yaşında

Ayağa Kalkın Efendiler

Be hey!
Kaburgalarında ateş bir yürek yerine
idare lambası yanan adam!

Be hey!
Armut satar gibi san’atı
okkayla satan san’atkâr!
Ettiğin kâr kalmayacak yanına!

Soksan da kafanı dükkânına,
Dükkânını yedi kat yerin dibine soksan;
yine ateşimiz seni yağlı saçlarından
tutuşturarak bir türbe mumu gibi
damla damla eritecek!
Çek elini san’atın yakasından, çek!
Çekiniz!

Bıyıkları pomadlı ahenginiz
süzüyor gözlerini hâlâ
koyda çıplak yıkanan Leyla’ya karşı!
Fakat bugün ağzımızdaki ateş borularla
çalınıyor yeni san’atın marşı!

Yeter artık
yenicami tıraşı, yeter!
Ayağa kalkın efendiler…

Nazım Hikmet

 Türk tiyatrosunun usta oyuncularından Lale Oraloğlu, tedavi gördüğü hastanede hayata gözlerini yumdu

Türk sinemasının emektar oyuncularından Şefik Döğen, tedavi gördüğü hastanede hayata gözlerini yumdu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu