Günün ManşetiHaberlerYurttan Haberler

[Günün Manşeti] Her Mahalleye Bir Tiyatro

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Kadıköy Tiyatroları Platformu, tiyatronun dünü, bugünü ve yarınını birlikte konuşmaya çağırıyor.

Kadıköy’ün 12 tiyatrosu, ilçenin 15 mahallesinde komşularla buluşuyor. Kadıköylüler, tiyatro sanatının doğuşunu, dünü, bugünü ve yarınını, Kadıköylü tiyatrocularla konuşacak. Bu etkinlik sayesinde sanat disiplinlerini, ekolleri, teknikleri, biçimleri tanıyacak, sanatçı-hayat-seyirci-katılımcı ilişkisi hakkında fikir alışverişinde bulunabilecek.
“Gelin çayımızı demleyelim” diyen Kadıköy Tiyatroları Platformu, “Biz mesleğimizi nasıl yapıyoruz, neler yaşıyoruz size anlatalım. Tiyatromuzu, mesleğimizin püf noktalarını, sanatımızı sizinle tanıştıralım. Siz de bize kendinizi anlatın. Kim bilir belki de birlikte kendi hikâyemizi yaratır, üretebilir, sesimizi hep beraber sahnemizden duyurabiliriz. Sanatın iyileştirici gücüyle buluşmak üzere…” ifadeleriyle komşularını buluşmaya çağırıyor.
SON BAŞVURU 01 ŞUBAT 2017
Başvuru için bulunduğunuz mahalle muhtarlığınıza veya projeye katılan tiyatrolardan birine gidip başvuru formunu doldurmanız yeterli. Listelere mahalle muhtarlıklarınızdan, Kadıköy Tiyatroları Platformu ve Kadıköy Belediyesi Kültür Müdürlüğü’nün web sitelerinden ulaşabileceksiniz. 6 Şubat’tan itibaren haftada 2 gün, günde 3 saat toplamda 4 ay 102 saat boyunca sürecek etkinlikler. Ayrıntılı bilgi ve çok daha fazlası için; www.kadikoytiyatrolari.com adresini ziyaret etmeniz yeterli.
 
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][icon_timeline timeline_style=”jstime” timeline_line_style=”solid”][icon_timeline_feat time_title=”21 Ocak 1985″]

Türk tiyatrosunun toplumcu gerçekçi çizgideki önemli oyun yazarlarından Oktay Arayıcı 49 yaşında hayata gözlerini yumdu.

[/icon_timeline_feat][/icon_timeline][/vc_column][/vc_row]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu