Köşe Yazarları

Güney Zeki Göker / İlk Çocuğa Mektup

gzg yza“Zaman elimden birşeyleri alırken, bazı şeyler ise zaman alıyordu.”

Aslında niyetim yok bu konuda içimi dökmeye, çok zor sığdırdım zaten kutuların içine! Düşlerim gibi kelimelerim de yorgun bu konuda…
Ama deseler ki, “4 yılda sahnede yaşadıklarını anlat bize.!” Ben: “İkinci konservatuar’ım!” derim senin için. “Okul sonrası 4 yıl boyunca kalabalığın içinde yapayalnız kaldığım. Sonunda da yepyeni bir hayata sıfırdan başladığım yerdir benim için.” Hani Erdal Ağabey’nin dediği gibi: “Fabrika ayarlarına döndünmek lazım bazen her şeyi”. Olabildiğince saf, temiz, doğduğum gibi kalabilmek için fabrika ayarlarında takılacağım!
En azından deneyeceğim. Çünkü ben bir tek bu mesleği biliyorum; bu meslek sayesinde taktım koluma diğer tüm altın bileziklerimi…
“Tamam artık güle güle! Son kez kilitliyorsunuz kapıyı” vedalaşalım desek de, zor oldu veda etmek sana, inan.Şarkıları ve sigaraları alıp, kahrımızı sana bırakıp gittik hep beraber. Kim bilir 4 yıl boyunca nereleri eksik bıraktıp gittik çoğumuz? Yalan yok az haksızlık etmedik sana . Ama sen kızma hiç birimize, olur mu? Çünkü yüzebileceğini sanıp yola açılıp, “bot delik” diye bırakıp kaçmamak için çok direndik biz de, biliyorsun.
Ama olmadı, en değerli mirasın “rutubet kokun” olacak bana. O hatırlatacak tüm olanları… İnan, gidenlerden geriye fotoğraflar kalmıyor sadece, kokuları da kalıyor. En çok da bunlar hatırlatıyor inasana bütün anıları… Bu da senin bize armağının olsun be oğlum.
Bir gün olur da büyürsen anlayacaksın tüm dediklerimi. Unutma, tut aklında, Can Baba demiş ki; “Kursak diye bir yer var. Heveslerim, hayallerim, sevdiklerim, dostluklarım. Hepsi orada!” Sen de orada olacaksın. Hep hatırlayacağım seni. Sevme sakın kimseyi! En azından benim seni sevdiğim kadar sevme işte ulan!
Hoşça  kal!
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu