HaberlerYurttan

Gösteri sanatları alanında çalışan kadınlar, Celal Mordeniz için ortak açıklama yayınladı

Tiyatro Medrese’nin kurucusu ve Seyyar Sahne’nin yönetmeni Celal Mordeniz’in, taciz ve cinsel saldırısına maruz kaldığını sosyal medyada ifşa eden “Ayşe” isimli anonim hesabın ardından 3 kadın daha cinsel taciz ve psikolojik şiddet ifşasında bulunmuştu.

Konuya dair hiçbir açıklama yapmayan ve sessizliğini koruyan Celal Mordeniz’e karşı gösteri sanatları alanında çalışan kadınlar ortak bir açıklama yayınlayarak; “Sahne sanatları eğitiminde ve meslek alanımızda tacizi, cinsel saldırıyı, tahakkümü, ayrımcılığı görmezden gelmiyor, unutmuyoruz!” dedi.

AÇIKLAMANIN TAM METNİ İSE ŞÖYLE;

Gösteri Sanatları Alanında Çalışan Kadınlar Olarak Sözümüzdür;

Ayşe mahlaslı meslektaşımızın 13 Şubat 2021 tarihinde sosyal medyada paylaştığı “Celal Mordeniz’in Taciz ve Cinsel Saldırı İfşası” metni ve takip eden günlerde Hatice, Fatma, Elif ad/mahlaslı meslektaşlarımızın aynı kişi hakkında paylaştıkları ifşa metinleri sonrasında, iki aydır, Mordeniz’in yöneticisi olduğu Seyyar Sahne ve Tiyatro Medresesi kurumlarından kamuya dönük hiçbir açıklama yapılmadı.

Sahne sanatları eğitiminde ve meslek alanımızda tacizi, cinsel saldırıyı, tahakkümü, ayrımcılığı görmezden gelmiyor, UNUTMUYORUZ!

Bizler, gösteri sanatları alanında çalışan kadınlar olarak bu konunun ısrarlı TAKİPÇİSİYİZ…

TACİZ BİR SANAT ARACI DEĞİLDİR; TACİZ BİR EĞİTİM YÖNTEMİ DEĞİLDİR!

Başa dön tuşu