HaberlerYurttan

Görkem Şen ve Yaybahar, yeni Gary Numan albümünde

İstanbullu müzisyen, besteci ve mucit Görkem Şen’i, icracıya melodik ve polifonik imkânlar sunan Yaybahar enstrümanının yaratıcısı olarak tanıyoruz. Zaman içinde Bahar ailesini Darbbahar ve Şanbahar gibi enstrümanlarla genişletmişti Şen.

Endüstriyel müzik ikonu Gary Numan’ın 21 Mayıs’ta yayımlanacak 19. stüdyo albümü Intruders’ta yer alacak üç şarkı, Görkem Şen ve Yaybahar eşliğinde kaydedilmiş! 

Bu ortaklığı Numan, Instagram’dan duyurdu: “Intruder, Türkiyeli müzisyen Görkem Şen’in yarattığı eşsiz enstrüman Yaybahar’ı barındırıyor. Bu enstrüman dünyada tek ve albümde Yaybahar’ın inanılmaz sesleriyle Görkem’in harika çalışına yer verebilmiş olmak benim için bir gurur kaynağı.” 

https://www.instagram.com/p/CLZp-cxAckE/

Bu ortaklık, Görkem Şen ve Yaybahar’ın ilk stüdyo albümü çalışması. 10 yıldır bu enstrüman üzerinde çalışan Şen, Yaybahar’ın akustik seslerinin Numan’ın imza synthesizer tonlarıyla harika bir uyum yakaladığını vurguluyor. Merak ve sabırsızlıkla bekliyoruz. 

Gary Numan için Intruder:

Gary Numan, yeni albümü için şunları söylüyor: “Küresel ısınma, doğaya verilen zarar vb. konularda dünya nasıl hissederdi? Neler söylemek isterdi? Bu şarkılarla dünyanın sesi olmaya ya da en azından kendi bakış açımdan aktarmaya çalıştım.” Bir kısmı karantina sürecinde yazılan albümde COVID-19’a değinen parçalar da var. Örneğin “The Gift” isimli şarkı, gezegenin insan ırkını yeryüzünden silip yeniden sağlıklı bir şekilde büyümek için bu virüsü bir silah olarak kullandığını öne sürüyor.

Kaynak: Bant Mag

Başa dön tuşu