DünyadanHaberler

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, 18 yaşındaki gençlere sinema, müze, konser gibi etkinliklerde kullanabilecekleri 300 Euro değerinde bir kart verileceğini duyurdu

Fransa’da 18 yaşındaki gençlere sinema, müze, konser gibi etkinlikler için bir kültür kartı verilecek. Fransa Cumhurbaşkanı Macron, 300 euro yükleneceğini duyurduğu kart için “Nasıl isterseniz harcayabilirsiniz” dedi

​Yeni tip koronavirüs (Covid-19) kısıtlamalarını kaldırmak için hazırladığı 4 aşamalı planı uygulayan Fransa’da zorunlu olmayan ürünlerin satıldığı mağazalar, müzeler, sinemalar, tiyatrolar, spor merkezleri ve kafeler ile restoranların üstü açık alanları yeniden açıldı.

​Sınırlı sayıda kapasiteyle faaliyet gösterme zorunluluğu devam ederken Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, sosyal medya hesabından gençlere bir duyuru yaptı.

Macron’un duyurusuna göre 18 yaşındaki gençlere sinema, müze, konser gibi etkinlikler için bir kültür kartı verilecek. Macron, 300 euro yükleneceğini duyurduğu kart için “Nasıl isterseniz harcayabilirsiniz” dedi.

Fransa’da aşılama

67 milyonluk ülkede en az 1 doz Covid-19 aşısı olan kişi sayısı 21 milyonu geçti. Tüm aşıları tamamlanan Fransız vatandaşlarının sayısı da 9 milyonu aştı.

Kaynak: Independent Türkçe

Başa dön tuşu