HaberlerYurttan

Ferhan Şensoy, Ses Tiyatrosu’ndaki törenle son yolculuğuna uğurlanıyor

Yaşamı boyunca yazdığı ve sergilediği birçok oyunla Türk tiyatrosuna yön veren isimlerden usta sanatçı Ferhan Şensoy, yıllarca sahnesinde yer aldığı tarihi Ses Tiyatrosu’nda düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlanıyor.

Önceki gün yaşamını yitiren Türk tiyatrosunun usta ismi Ferhan Şensoy için yıllar boyunca sahnesinde olduğu Ses Tiyatrosu’nda tören düzenleniyor.

Bu sabah İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi morgundan alınan Şensoy’un cenazesi öğrenim gördüğü Galatasaray Lisesi’ne getirildi. Usta sanatçı için ilk tören burada gerçekleşti

70 yaşında hayata veda eden usta tiyatrocu için ikinci tören ise Beyoğlu Ses Tiyatrosu’nda tören düzenleniyor.

“İnadına sağlık babacığım!”

Törende konuşma yapan Müjgan Ferhan Şensoy: “Ölümden hiç korkmadı babam. Yaşamını anlamlı kılmaya kıymet verdi. Sayısız insanın aklına, fikrine ve kalbine ektiklerine bakınca anlıyorum ki hayat tam olarak böyle bir inatla yaşanmalı. Biz ailen ve sevenlerin bu inadı sürdürüp bizden sonrakilere aktaracağız. İnadına sağlık babacığım!” dedi.

“Benim bu babam Don Kişot’muş. Yel değirmenleriyle savaşırmış.”

Törende konuşma yapan Mert Baykal ise: “Onu tanıdıkça anladım ki insanın iki babası da olabilirmiş. İki tane dağ gibi babası da olabilirmiş. Ben bugün bir tanesini kaybettim. Benim bu babam Don Kişot’muş. Yel değirmenleriyle savaşırmış. Güle güle baba!” dedi.

“70 senedir bu ülkeyi din bağımlısı hükümetler yönetiyor.”

Cihat Tamer Ferhan Şensoy’un cenaze töreninde konuştu: “70 senedir bu ülkeyi din bağımlısı hükümetler yönetiyor. Ona rağmen 70 senedir inadına tiyatro yapıyoruz. Ferhan da inadına tiyatro yaptı.”

Ferhan Şensoy’un cenazesi, Teşvikiye Camii’nde kılınacak ikindi namazına müteakiben Zincirlikuyu Kabristanı’na defnedilecek.

Törenin tamamını buradan izleyebilirsiniz.

Başa dön tuşu