HaberlerYurttan

Ferhan Şensoy hayata gözlerini yumdu

Geçtiğimiz aylarda bir operasyon geçiren Ferhan Şensoy, 70 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Şensoy tarafından kurulan tiyatro grubu Ortaoyuncular’ın hesabından yapılan paylaşımda, “Tiyatromuzun kurucusu, ustamız Ferhan Şensoy’u, dün gece, bir süredir tedavi gördüğü hastanede, yapılan tüm müdahalelere rağmen kaybetmiş olmanın derin üzüntüsü içerisindeyiz. Tüm sevenlerinin başı sağolsun…” denildi. 

Bu dünyadan Ferhan Şensoy geçti.

AİLESİNDEN VE SEVENLERİNDEN AÇIKLAMA

Ferhan Şensoy’un eski eşi, oyuncu Derya Baykal, Ferhan Şensoy’un ardından, “Ustamı, kızlarımın babasını kaybettik çok üzgünüz… #ferhanşensoy” notunu paylaştı.

Ferhan Şensoy’un kızı Derya Şensoy ise, “Çok ama çok üzgünüm. Seni çok seviyorum babacım” diye yazdı.

Ferhan Şensoy’un kızı Müjgan Ferhan Şensoy da, Babam uçtu göklere…” diye yazdı.

Usta tiyatrocu Orhan Aydın da Şensoy’un ardından “Tiyatromuz canını,sevinçli aklını,ruhunu kaybetti ben ise yol arkadaşımı, can dostumu yitirdim. Toprağın çiçekler kokacak canım #FerhanŞensoy asla unutulmayacaksın.. asla” notunu paylaştı.

Oyuncu Bülent Emrah Parlak da “Hayatın en kötü günlerinden biri ! Bu mesleği seçme sebebim, ilk yol göstericim, aslan gibi dimdik durabilen, cesur Usta FERHAN ŞENSOY’u kaybettik” diye yazdı.

Oyuncu Mert Fırat da Ferhan Şensoy için, “İlham olduğun, çığır açtığın meslek hayatımızın medarı iftiharı, ustamız, dik duruşunla, hiç durmayan üretme azminle bizlere hep ışık oldun. Yattığın yer incitmesin, devrin hep daim oldu daim olacak… #FerhanŞensoy” diye yazdı.

Başa dön tuşu