BelgesellerHaberlerYurttan

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın kuruluşundan bu güne süre gelen sanatsal yolculuğunun anlatıldığı belgesel ücretsiz erişime açıldı

27 Mart 2001 yılında Eskişehir’de ilk kez perdelerini açan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları bu yıl yirminci yaşını kutluyor. Yirminci yıl etkinliklerini bütün bir sezona yayan Şehir Tiyatroları, sanatsal geçmişini ve kaybettiği değerli hocalarının, ustalarının anısına duyduğu saygıyı bir belgesel ile kayıt altına alıyor.

Şehir Tiyatrolarının hazırladığı 4 bölümden oluşan “Bitmez Bu Oyunlar” belgeselinin tamamı Youtube’da ücretsiz erişime açıldı.

20 yıllık tarihinde 150’den fazla farklı oyun, 5 binden fazla temsil ile 1 milyon 500 bini aşkın seyirciye ulaşan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları belgeseliniin sorumluluğunu ve yönetmenliğini Şehir Tiyatroları sanatçısı Ali Eyidoğan üstlendi.

Şehir Tiyatrosu sanatçılarının ve çalışanlarının anlatımlarına ağırlıklı olarak yer verilen çalışmanın içinde tiyatronun kaybettiği değerli hocalara ayrılmış bölümler, perde açan oyunlardan görüntüler ve yirmi yıl boyunca sahnelenen müzikli oyunlar arasından seçilmiş oyun şarkılarının belgesel için yeniden okunmuş versiyonları yer alıyor.

Başa dön tuşu