DünyadanHaberler

Eski menajeri Steve Lazarides, tutuklanma ihtimalinden Banksy’nin nasıl kurtulduğunu anlattı.

Kimsenin gerçek kimliğini bilmediği Banksy’nin eski menajeri Steve Lazarides, ünlü sanatçısının tutuklanma ihtimalinden nasıl kurtulduğunu anlattı: “İşin sırrı reklektif yelekler ve trafik konileri. Eğer bunlara sahipseniz kimse sizi durdurmaz”

Guardian’a konuşan Lazarides, bir dönem yetkilileri alarma geçiren sanatçının nasıl hiç tutuklanmadığını, “İşin sırrı reklektif yelekler ve trafik konileri. Eğer bunlara sahipseniz kimse sizi durdurmaz” sözleriyle açıkladı.

NEW YORK’TA UCUZ KURTULMUŞLAR!

Ancak yine de ikili ABD’nin New York kentindeyken bir sabah tutuklanmaktan ucuz kurtulduklarını anlattı! Meatpacking District’te çalıştığı sırada bir grup trans seks işçisi tarafından görüldüklerini anlatan Lazarides, “Bazıları Banksy’nin homofobik şeyler yazdığını zannetti ve polis çağırdı. Bu tutuklanmaya çok yakın olduğumuz bir andı” dedi.

Lazarides diğer bahanelerini ise şöyle açıkladı; “Bir keresinde ona, duvarı boyamak için bir film yapımcısından izin aldığını gösteren bir mektup verdim. Ben de film yapımcısı olurdum, kullan-at telefonla silahlanmış bir şekilde. Eğer bir telefon gelseydi şunu söylemeye hazırdım: Üzgünüm ahbap, caddenin diğer tarafını yapmasını istedim.”

1997 yılında Banksy’yi çalışırken filme almak için görevlendirilen Steve Lazarides, 11 yıl boyunca sanatçının menajeri, fotoğrafçısı, şoförü ve galericisi olarak çalıştı.

Lazarides geçen ay, Banksy’yi çalışırken gösterdiği iddia edilen fotoğrafları yayımladı.

Fotoğraflarda ünlü sokak sanatçısının yüzü görünmüyordu.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu