Haberler

Erzurum Devlet Tiyatrosu'nun olduğu binada yangın çıktı.

Erzurum’da Devlet Tiyatrosu ve Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği’nin bulunduğu binada çıkan yangını tiyatrocular gözyaşları ile vatandaşlar ise film izler gibi takip etti.
 
Merkez Yakutiye ilçesindeki Aşağı Mumcu Caddesi’ndeki Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası Vakfı’na ait 6 katlı bir binanın çatı katında bugün saat 13.00 sıralarında yangın çıktı.  Erzurum Devlet Tiyatroları ve Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Şube Başkanlığı binalarının da olduğu binada, henüz belirlenemeyen bir nedenle çıkan yangın korkuttu.
Bir anda büyüyen alevler ve yoğun duman şehrin üzerini kapladı. Çıkan yangına müdahaleye gelen itfaiye ekipleri yetersiz kaldı. Yangına müdahale eden ekiplerin önlem almadan, maskesiz duman altında kalmaları ise dikkatlerden kaçmadı. Yaklaşık 12 itfaiye aracı ve 3 ambulansın hazır bekletildiği yangın yerini bir anda dumanı gören meraklı vatandaşlar sardı. Yoğun dumana ve uyarılara rağmen olay yerinden ayrılmayan vatandaşları polis bölgeden uzaklaştırmayı başaramadı.
[su_carousel source=”media: 6425,6424,6423,6419,6418,6415,6416,6417,6414,6411,6412,6413,6410,6409″ limit=”52″ link=”post” target=”blank” width=”100″ height=”320″ responsive=”no” items=”6″ title=”no” pages=”yes” autoplay=”4100″ speed=”1600″] Cep telefonları ile yangını kaydeden vatandaşlar film izler gibi meraklı gözlerle itfaiyenin müdahelesini izledi.  Yangında Devlet Tiyatrosu’na ait sahnenin yandığını gören sanatçılar, gözyaşlarını tutamadı. Tek oyun sahnelerinin olduğunu belirten sanatçılar, birbirlerine sarılarak teselli olmaya çalıştılar.
Oyunculardan Mehmet Yıldız, “Arkadaşlar provadayken bir anda alev topu görmüşler ve hemen dışarı çıkmışlar. Tek oyun sahnemiz yanıyor” dedi.
Diyarbakır’da şehit olan polis memuru Mustafa Karakaya’nın İspir’de yapılacak cenaze törenine giderken yangını öğrenerek geri dönen Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Şube Başkanı Recep Akgül, yangının neden çıktığını bilemediklerini söyledi.
DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu