Haberler

Erkan Can; “Yas günlerinde Tiyatro kapanmaz!"

Sanatçı Erkan Can, yas nedeniyle tiyatro oyunlarının iptal edilmesine tepki göstererek oyunlarını sahnelemeye devam edeceklerini söyledi.

10 Aralık Cumartesi günü Beşiktaş’ta gerçekleştirilen saldırı üzerine yas ilan edilmesiyle birçok sabah programı ve akşam üzeri yayınlanan evlilik programları iptal edildi. Dün yeni bölümüyle ekrana gelmesi beklenen dizi ve programlar da yayınlanmadı. Konserlerin iptal edilmesinin yanı sıra Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü’nden etkinliklerin iptaline dair yazılı açıklama yapıldı. Ancak tam tersini düşünenler de vardı.
Sözcü’den Burcu Özen’in haberine göre iptal edilen tüm programların aksine İstanbul Şehir Tiyatrosu sanatçılarından Yıldıray Şahinler ve Bahtiyar Engin yönetimindeki İstanbul Halk Tiyatrosu, oyunlarını iptal etmedi.
Usta oyuncu Erkan Can ise; “Yas günlerinde Tiyatro kapanmaz. Sanat teröre, savaşa teslim olmaz. Halk için ekmek gibi, su gibi gerekli, mühimmat kadar önemlidir TİYATRO” açıklamasını yaptı.
Cem Davran, Yıldıray Şahinler, Bahtiyar Engin, Selin Yeninci ve Erkan Can’ın rol aldığı tiyatro oyunu ‘Alevli Günler’, bu akşam Bakırköy Yunus Emre Kültür Merkezi’nde tiyatroseverlerle buluşacak.
https://twitter.com/ErknCan/status/808250247336095744
Kaynak: BirGün

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu