HaberlerYurttan Haberler

Erbakan Vakfı Gençlik Kolları ihbar etti, Valilik "Genç Bi' Şenlik"i iptal etti.

Türkiye’nin en büyük gençlik şenliği “Genç Bi Şenlik’ Sömestr” bir gün kala İstanbul Valiliği tarafından iptal edildi.

AKP’ye yakınlığıyla bilinen gerici Erbakan Vakfı Gençlik Kolları, yaklaşık bir haftadır sosyal medyada karalama kampanyası yürütüyordu. İstanbul Valiliği “şenliğe velilerin katılamayacak olması”, alkol ve tütün ürünleri satışı olmamasına rağmen “alkol ve tütün kullanımını özendirdiği” gerekçesiyle şenliği iptal etti.

GENÇ Bİ ŞENLİK ORGANİZASYON KOMİTESİ AÇIKLAMA YAPTI

İstanbul Valiliği tarafından iptal edilen Genç Bi Şenlik’in organizasyon komitesi tarafından yapılan açıklama şöyle:

“20 Ocak 2018 Cumartesi günü gerçekleştireceğimiz, alkol ve tütün ürünlerinin satışının olmadığı etkinliğimiz alkol ve tütün ürünlerinin kullanımı ile velilerimizin katılamayacak olması gerekçe gösterilerek valilik tarafından bir gün kala uygun görülmemiştir. Biz gençleri müzikten başka bir şeye özendirmedik. Bilet sahibiplerinin ödedikleri bilet bedeli en kısa sürede iade edilecek olup, bir günden kısa bir süre kalan ve büyük emekler sorunucunda organize edilen bu etkinliğin, birden bire ve tebliğ edilen gerekçe ile iptalini ise kamuoyunun takdirlerine sunuyoruz.”

https://twitter.com/erbakanvakfigk/status/953918730781773824

ERBAKAN VAKFI GENÇLİK KOLLARI: MAKSAT HASIL OLDU

Şenliğin iptal edilmesi sonrasında, Erbakan Vakfı Genel Merkez Gençlik Kolları da sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Açıklamada, “20 Ocak 2018 Cumartesi yapılması planlanan, gençliğimizin sağlığını ve ahlakını tehdit eden ‘Genç Bi Şenlik’ etkinliği, İstanbul Valiliği tarafından iptal edilmiştir. Erbakan Vakfı Genel Merkez Gençlik Kolları’nın öncülüğünde yapılan kamuoyu çalışmalarının maksadı hasıl olmuştur.” denildi.
 

ŞENLİĞE KİMLER KATILACAKTI?

Modüler Sanat ile Koşanadam Organizasyon’un düzenlediği ve 21 yaş üzerinin katılamadığı ‘Genç Bi Şenlik Sömestr’ 20 Ocak Cumartesi (bugün) Ülker Sports Arena’da gerçekleşecekti.

İlki 2015 yılında gerçekleşen şenlik, 21 yaş üzerinin katılmadığı ilk etkinlik olma özelliği ile Türkiye’nin en büyük gençlik festivali olma yolunda ilerliyordu. İstanbul’un en köklü liselerinden öğrencilerin planlama ve yönetim dahil tüm aşamalarında görev aldığı Genç Bi Şenlik’te, sahne performanslarının yanı sıra; sosyal sorumluluk, kültür, sanat ve spor faaliyetlerinin de gerçekleşmesi hedeflenmişti.

Şenlikte Sattas, Teoman, Manga, Ezhel, Pera, Dolu Kadehi Ters Tut ve Oğuzhan Uğur sahne alacaktı.
 
Kaynak: BirGün

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu