HaberlerYurttan Haberler

"Ensar Vakfı – Şehir Tiyatrosu – Çocuk Oyunu – Evet Propagandası" (Biz işin içinden çıkamadık, başlığı siz atın)

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Ensar Bayrakları eşliğinde çocuk tiyatrosu

Karaman’da Ensar Vakfı’na bağlı evlerde gerçekleşen 45 çocuğa tecavüz skandalının ortaya çıkmasının üzerinden 1 yıl geçti. Dönemin Aile Bakanı Sema Ramazanoğlu’nun ‘bir kerelik olmuş şey için vakfı karalamayın’ açıklaması hâlâ dün gibi akıllarımızdayken bir skandal da Ataşehir’de yaşandı.
Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde Şehir Tiyatrosu tarafından sahnelenecek çocuk oyunu için salona gelen bir oyuncunun gazetemize ulaştırdığı fotoğraflarda sahne üzerine ve salon duvarlarına asılmış “Ensar Vakfı” bayraklarıyla “Doğru inanç, doğru eğitim, doğru sanat anlayışına evet!” yazılı pankart gözüküyor.
Konuyla ilgili konuştuğumuz Şehir Tiyatrosu sanatçılarından bir arkadaşımız “Organizasyonu Şehir Tiyatrosunun yaptığını, durumu olmayan çocukların kıyafet ihtiyaçları için geldiklerini ancak konunun Ensar ve Evet propagandasına dönüştüğü, Şehir Tiyatrosu yetkililerinin ise bu durumdan haberleri olmadığını söylediklerini, birkaç sanatçının duruma tepki göstermesi üzerine sahnedeki afişlerin indirildiğini salonun içinde asılı olanların kaldığını ve organizasyonun aynı şekilde devam ettiğini, oyuncuların bu işi yapmaya zorlandığını ve kimsenin sorumluluk üstlenmediğini” dile getirdi.
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][mp_carousel_1 carousel_images=”12569,12568,12567,12566,12565,12564,12563″ carousel_title=”Haberin Fotoğrafları”][vc_column_text]

Haberin videosu:

Haberin kısa sürede sosyal medyada yayılması üzerine Ece Zereycan konuyu Tele 1 ekranlarına taşıdı.
Konuğu CHP PM üyesi Sera Kadıgil ile birlikte konuyu değerlendirdiler.
https://www.facebook.com/1573379356224521/videos/1963344870561299/[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu