HaberlerYurttan Haberler

ENKA Sanat, iki ülkenin genç sanatçılarını bir araya getirerek İstanbul'da kültür köprüsü kuruyor

ENKA Vakfı’nın kültür sanat alanındaki markası olan ENKA Sanat,  Leipzig Operası Çocuk Korosu ile Barış İçin Müzik Gençlik Orkestrası ve Korosu’nu bir hafta sürecek sanat kampında bir araya getiriyor. İstanbul’da bir araya gelecek 150’ye yakın genç sanatçı, sanat kampının ardından 12-13 Şubat’ta ENKA Oditoryumu’nda birer konser verecek.

ENKA Sanat, 2016 yılında Leipzig Operası’nın daveti ile Leipzig’de gerçekleştirilen projenin İstanbul ayağına bu kez ev sahibi olarak katkı sunacak. Barış İçin Müzik Orkestrası’nın, Leipzig Operası Çocuk Korosu ile verdiği ilk konseri de destekleyen ENKA Sanat, bu kez iki ekibi bir hafta boyunca İstanbul’da ağırlayacak. 7 Şubat’ta İstanbul’a gelecek olan Leipzig Operası Çocuk Korosu, Barış İçin Müzik Gençlik Orkestrası ve Korosu ile bir hafta boyunca çalıştaylar ve provalar gerçekleştirecek. İki genç topluluğun müzikal becerilerini ve dostluklarını pekiştireceği ve bir hafta sürecek proje, 12 Şubat Çarşamba ve 13 Şubat Perşembe akşamı saat 20.30‘da ENKA Oditoryumu‘nda verecekleri “Don’t Stop Me Now! (DSMN)” başlıklı konserlerle tamamlanacak. Birbirinden yetenekli 150’ye yakın genç sanatçı, benzersiz bir müzikal deneyime imza atacak. 

“Müzikle kurulan bir dostluk köprüsüne öncülük edeceğiz.”

2040 yılından 2020’ye bakarak dünyadaki gelişmeleri izleyiciye düşündürmeyi hedefleyen “Don’t Stop Me Now! (DSMN)” performansının, koreografisi ve kostümleriyle ENKA Oditoryumu’nu dolduran seyircilere müzikal bir şov yaşatacağını belirten ENKA Sanat Direktörü Gül Mimaroğlu proje hakkında şu açıklamalarda bulundu “Barış İçin Müzik Orkestrası’nı 2015’ten bu yana verdiğimiz destek kapsamında 16 kez sahnemizde ağırladık; 1.300’ün üzerinde müzisyen gencimizi, 5.500’den fazla seyirci ile buluşturduk. Bu birlikteliği Leipzig Operası ve Çocuk Korosu ile 2016 yılında gerçekleştirdiğimiz ilk konser ile yurt dışına taşıdık. Şimdi bu başarılı sanatçıları hep birlikte yan yana İstanbul’da ENKA Vakfı himayesinde ağırlamaktan ve müzik etrafında bir kez daha bir araya getirmekten mutluluk duyuyoruz.”

#iyikarşılaşmalar

Etkinlik programı için enkasanat.org, facebook- twitter- instagram @enkasanat adresleri takip edilebilir. Biletlere, Biletix.com, Biletix satış gişeleri, Çağrı Merkezi ve ENKA Sanat Gişesi’nden ulaşılabilir. 

ENKA Sanat Hakkında

ENKA Sanat, kültür ve sanat alanındaki faaliyetlerine, 1984 yılında, sanatın farklı dallarından başarılı sanatçılara ENKA Bilim ve Sanat Ödülleri’ni vererek başladı. İlk etkinliğini, Açıkhava Tiyatrosu’nda 1989 yılında düzenledi. 1999 yılında mekânlarına önce Oditoryumu, ardından 2002 yılında Sanat Galerisi’ni ekleyerek hem etkinliklerini çeşitlendirdi hem de programını tüm yıla yaydı. 32 sene süresince 300’den fazla konsere, 360’dan fazla tiyatro oyununa, 120’den fazla sergiye, 300’e yakın film gösterimine, 50’den fazla dans ve performans gösterisine ev sahipliği yaptı; 7.000’e yakın sanatçıyı, 60.000’den fazla sanatseverle buluşturdu.   Bugün, düzenlediği etkinliklerde sahne sanatları, müzik, sinema, plastik sanatlar gibi farklı sanat dallarından yenilikçi örnekleri sanatseverlerle buluşturmaya devam ederken, alanında duayen sanatçıların yanı sıra genç yeteneklere de kapılarını açıyor. Faaliyetlerini ENKA Vakfı çatısı altında sürdüren ENKA Sanat, aynı zamanda geliştirdiği çeşitli iş birlikleri ve sponsorluk çalışmaları ile kurumlara destek sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu