Köşe Yazarları

Güney Zeki Göker / #EmekSahnesi3Yaşında

Bizler çağımızın altın kalbini birlikte arıyoruz. Futbol takımı değil, birinci sınıf tiyatro salonlarıyız. Kimsenin eline bakmadan, kimseden korkmadan inançla ve inatla direniyoruz! Çekinmeden söyleyecek sözlerimiz var. Kırmızı koltuklarımız olmasa da katlanır sandalyelerimiz var. Tekstil atölyesinden, bilardo salonundan, bodrum katlardan, apartman katlarından bozma tiyatro salonlarımız var bizim.
Devlet desteğimiz yoksa da seyircilerimizin desteği var! Tavanından su akan cafemiz varsa altına koyacak kovamız var! Afiş asacak reklam panomuz yoksa stencil basacak duvarlarımız var. Her ay banka hesaplarımıza yatacak maaşlarımız yoksa da “Ellerine sağlık” diyecek kocaman yüreklerimiz var!  
Birilerine ya da birine alternatif  değiliz. Sadece alternatif sahne kurulumlarımız var.  Ne bu oyunu oynayamazsın diyenimiz var! Ne de sansür uygulayanımız.  Kira borcumuz yoksa bile vergi borcumuz var!  Patronlarımız değil gönüllü yol arkadaşlarımız var… Ve tüm olmuşlara inat öğrenecek çok şeyimiz var. Törpülenemeyecek sivri uçlarımız ve anlatacak çok fazla hikayemiz var! Gencecik yazarlarımız, yönetmenlerimiz, oyuncu arkadaşlarımız ve kocaman ustalarımız var!    
İyi ki doğduk!
İyi ki beraber büyüyoruz!
Nice mutlu yıllara Emek Sahnesi.
Alkışın ve seyircin hiç eksik olmasın.
  
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu